Impresivna futsal reprezentacija BiH nadigrala Srbiju

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Srbiju u drugom kolu Skupine 4 kvalifikacija za EURO 2022. godine igranom u Novom Sadu.

Izabranicima Ive Kreze ovo je bila druga pobjeda u kvalifikacijama te nakon dva kola s maksimalnim učinkom drže vrh ljestvice, s obzirom na to da su na otvaranju kvalifikacija prije nekoliko dana u Zenici pobijedili Sjevernu Makedoniju s 2:1.

Nedostajali su Bosni i Hercegovini prvi vratar Stanislav Galić te ponajbolji igrači Anel Radmilović i Marijo Aladžić zbog sumnje na koronavirus.

Futsal reprezentacija Srbije izborila je još jedan nastup na Svjetskom prvenstvu te su potvrdu kvalitete trebali pokazati i u ovim kvalifikacijama. Ipak, nije krenulo kako su planirali. U prvom kolu Srbija je odigrala neriješeno protiv Rumunjske, a sada je uslijedio i poraz od BiH.

Sjajno je BiH otvorila susret te su golovima Davora Arnautovića i Bilala Jelića na poluvrijeme otišli s vodstvom 2:1.

Kapetan Srđan Ivanković obilježio je drugo poluvrijeme sjajnim potezima te s dva gola u 21. i 34. minuti. Za Srbiju je još zabio Rakić, a konačan rezultat je bio 4:2 u korist Bosne i Hercegovine za koju su minutažu između ostalih dobili i Mirko Hrkać, Marin Sesar, Andrijano Dujmović te Josip Bošković.

Izabranici Ive Kreze sljedeću utakmicu igraju 4. ožujka u gostima protiv Rumunjske.