HŽOK Smeč upisao novu pobjedu

HŽOK Smeč Široki Brijeg na domaćem terenu nadigrao je ekipu Ilidže rezultatom 3:1 u četvrtom kolu Superlige FBiH.

U susret je bolje ušla gostujuća ekipa OK Ilidže. Domaće odbojkašice u prvom su setu imale problema s koncentracijom, nisu dobro ušle i prvi set je otišao na stranu gošći. No, odbojkašice Smeča brzo su se vratile i nakon prvog seta pokazale znatno bolju igru.

Iako su imale određenih problema prilikom serviranja, odbojkašice Širokog pod vodstvom trenera Ivice Bošnjaka osvojile su naredna tri seta i tako upisale novu vrijednu pobjedu.

Zadovoljni smo rezultatom ali mislim da mi imamo još više za pokazati i nadam se da hoćemo u narednim utakmicama, kazala je za portal Jabuka.tv nakon utakmice članica Smeča Barbara Kvesić koja igra na poziciji srednjeg blokera.

HŽOK Smeč sada ima tri pobjede u četiri odigrana kola Superlige FBIH. U prva dva kola Širokobriježanke su upisale pobjede protiv ekipa Vogošće i Troglava iz Livna, a prošloga vikenda izgubile su od ekipe SOK Mostar.