HSV-u trebao bod za doigravanje za Bundesligu, ali doživjeli su teški debakl

HSV će i treću sezonu zaredom igrati u 2. Bundesligi.

Bivši europski prvak i jedan od najvećih njemačkih klubova u zadnjem kolu druge lige izgubio je kod kuće čak 5:1 od nezainteresiranog Sandhausena i tako propustio iskoristiti poraz Heidenheima od Arminije. Te dvije momčadi borile su se za treće mjesto koje vodi u doigravanje za prvu ligu protiv Werdera, prenosi Index.hr.

Heidenheim je gostovao kod Arminije koja je već osigurala plasman u prvu ligu i znalo se da će mali klub imati težak zadatak doći do sva tri boda. Znali su to i u HSV-u koji je imao na papiru lagan zadatak protiv 12. momčadi na tablici. Heidenheim je već do poluvremena gubio 2:0 i HSV je morao osvojiti “samo” bod protiv Sandhausena jer je imao puno bolju gol razliku od Heidenheima.

No, HSV ne samo da nije osvojio bod nego je doživio sramotan poraz koji ga je osudio na još jednu sezonu druge lige.

Momčad Dietera Heckinga od prve minute igrala je u grču i s previše pogrešaka, a rasterećeni gosti, željni nadigravanja, postavili su se vrlo ofenzivno i od početka bili bolji. Takav gard im se isplatio u 13. minuti kad je Van Drongelen jedan ubačaj s lijeve strane skrenuo u vlastiti gol.

Otprilike u isto vrijeme Arminia je povela protiv Heidenheima, a u 17. minuti zabila i drugi gol. No, umjesto da pokuša okrenuti, HSV je nastavio tonuti pa je u 21. minuti Behrens iskoristio komičnu reakciju domaće obrane i rutinski povisio na 0:2.

HSV je igrao ispod svakog nivoa, a tračak nade dobio je u 62. minuti kad je Hunt iz penala smanjio na 1:2. Heidenheim je u Bielefeldu u tim trenucima gubio već 3:0 i HSV-u je trebao bod da osigura 3. mjesto. No, domaćini su se nakon tog gola previše otvorili i dopustili gostima da ih iskontriraju.

Raspad sistema

U jednoj takvoj kontri u 83. minuti Behrens je srušen u kaznenom prostoru te je sam realizirao kazneni udarac nakon kojeg su igrači HSV-a jednostavno prestali igrati. Minutu prije kraja Engels je zabio za 1:4, a konačnih 1:5 postavio je Diekmeier u trećoj minuti sudačke nadoknade.

HSV je tako katastrofalno završio sezonu u kojoj je sve do zadnjih nekoliko kola bio u dobroj poziciji. No, u čak pet utakmica je golovima u sudačkoj nadoknadi gubio bod ili sva tri i tako prepustio drugo mjesto Stuttgartu, a onda i treće Heidenheimu od kojeg ima dva i pol puta veći budžet.

U Bundesligu su se izravno plasirali Arminia i Stuttgart koji je sezonu završio teškim porazom 1:4 kod kuće protiv Darmstadta. Heidenheim će igrati play-off za prvu ligu s Werderom, koji je u Bundesligi osvojio 16. mjesto. Prva utakmica doigravanja igra se već u četvrtak u Bremenu, a uzvrat je četiri dana kasnije. Iz Bundeslige ispali su Fortuna i Paderborn.

U 3. ligi će sljedeće sezone igrati Dynamo Dresden, Wehen i Nünrberg. Drugi najtrofejniji njemački klub odigrao je samo 1:1 u gostima kod Kiela i tako omogućio Karlsruheu da se pobjedom kod Fürtha 2:1 spasi od ispadanja.