HŠK Zrinjski sjajnom predstavom otvorio novu sezonu

Nogometaši Zrinjskog na sjajan su način otvorili novu sezonu.

Mostarci su u prvom kolu kvalifikacija za Europsku ligu u Skoplju s 3:0 svladali Akademiju Pandev.

Plemići su do vodstva mogli već u drugoj minuti. Mandić je izašao sam pred Čubrakovića koji brani njegov udarac. Domaćin je uzvratio samo minutu kasnije, Pandev je ubacio s lijeve strane, ali je Milovanovikj, na sreću gostiju, zakasnio.

Zrinjski je novu priliku imao u osmoj minuti. Govedarica se odlično oslobodio čuvara, ali je pucao pored gola.

U 12. minuti dolazi nagrada za goste. Kadušić sjajno centrira s desne strane, a Hadžić glavom posprema loptu iza leđa Čubrakovića i Zrinjski dolazi do zasluženog vodstva.

Nakon pogotka je uslijedio malo mirniji period u kojemu je Zrinjski kontrolirao utakmicu.

U 28. minuti Zrinjski dolazi i do drugog gola. Mandić je izašao sam pred golmana domaćih i sjajnim udarcem udvostručio vodstvo Plemića.

Akademija Pandev je do kraja poluvremena preuzela inicijativu. Nizali su kornere, ali prave opasnosti po Brkićev gol nije bilo i na predah se odlazi s rezultatom 0:2.

Prve minute drugog poluvremena donijele su mirniju igru u kojoj je Zrinjski imao terensku inicijativu.

U 55. minuti Govedarica lijepim udarcem sa 16 metara pogađa za 3:0 i rješava pitanje pobjednika, a vjerojatno i prolaska u drugo kolo kvalifikacija.

Domaćin je tri minute kasnije mogao do smanjenja rezultata, ali Saško Pandev šutira preko gola. U 61. minuti isti igrač iz obećavajućeg slobodnog udarca, loptu opet šalje preko gola.

Akademija Pandev je nakon trećeg gola preuzela inicijativu, pokušavali su na sve načine ali gol gostiju nisu uspjeli ugroziti. Veliku priliku imali su u 76. minuti, ali je pokušaj Ilieva otišao preko gola.

Zrinjski je uzvratio preko Lendrića i Mandića čiji udarci odlaze pored gola domaćina.

Domaćin je najbolju priliku na utakmici imao u 85. minuti kada Doriev pogađa gredu.

Rezultat se do kraja nije mijenjao i Plemići s visokom pobjedom dolaze na prag prolaska u drugo kolo kvalifikacija za Europsku ligu.

Za kraj dodajmo da je Zrinjski imao i veliku podršku s tribina.