Radnik odigrao odličnu utakmicu i s dva gola viška putuje na uzvrat

Nogometaši Radnika svladali su večeras na Gradskom stadionu u Banjoj Luci Spartak Trnavu sa 2:0 u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Europsku ligu.

Radnik je imao veliku priliku već u petoj minuti utakmice. Đurić je poslao fantastičnu loptu za Zukića čiji je udarac Rusov odbio u korner poslije kojeg nije bilo opasnosti po gol Trnave.

Deset minuta kasnije odličan pokušaj Halilovića sjajno je obranio Kozić da bi Radnik poveo u 34. minuti utakmice, a strijelac je bio Nedim Mekić koji je mrežu gostujućeg golmana pogodio na zaista fantastičan način lijepim udarcem s dvadesetak metara.

Do kraja prvog poluvremena zabilježili smo još pokušaj Menicha iz prve minute sudačke nadoknade, no njegov pokušaj glavom poslije ubačaja Tešije nije ugrozio Kozića, pa se na odmor otišlo pri prednosti bosanskohercegovačkog predstavnika rezultatom 1:0.

U nastavku susreta, Radnik udvostručuje prednost. Igrala se 48. minuta kada je iskusni Vinko Đurić dobio loptu, a stari lisac ovakve prilike ne propušta za vodstvo od 2:0.

Taj gol nekako je umrtvio utakmicu, pokušao je Spartak stići do nekog vodstva, međutim nije to išlo, dok je Radnik u 76. minutu propustio veliku priliku. Ponovo je Vinko Đurić bio u prilici, umalo da dokrajči Slovake, ali je njegovu namjeru prozreo golman Dobrivoj Rusov, te je obranio i tako sačuvao svoju mrežu, a i Spartak, piše Sport1.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, pa Radnik ima jako lijep rezultat pred uzvrat za sedam dana, ali daleko da je bilo što gotovo u ovom duelu.

RADNIK – SPARTAK TRNAVA 2:0 (1:0)

Stadion: Gradski stadion Banja Luka. Gledatelja: 1500. Sudac: Volen Chinkov (Bugarska). Žuti kartoni:Popara (Radnik), Sobczyk, Dangubić (Trnava). Strijelci: 1:0 – Mekić (34), 2:0 – Đurić (49).

Radnik: Kozić; P. Sušić, Simonović, Šubert, Radović; Mekić (od 86.Bradonjić), Popara, Peco, Đurić (k), Maksimović (od 78. Plavšić); Zukić (od 66. Motika). Trener: Mladen Žižović.

Spartak Trnava: Rusov; Turna (od 55. Oršula), Menich, Mitrea (k), Lovat; Halilović, Dangubić (od 79. Kelemen), Tešija, Jakubek (od 55. Sobczyk); Mihalek, Tavares dos Santos. Trener: Ricardo José Moutinho Chéu.