HŠK Posušje lagano do osme pobjede u sezoni

Nogometaši Posušja upisali su svoju osmu pobjedu u deset odigranih kola. Na Mokrom Docu pao je novak u ligi FK Bjelopoljac iz Mostara.

Nakon prosipanja bodova u Podhumu, nogometaši Posušja jučer su pružili odličnu partiju za svoje navijače. Po izrazito hladnom i kišnom vremenu Slišković je izveo sljedeći sastav: Galić, Vištica, Kovač(C), Ćuže, Jukić, Landeka, Crnogorac, Mandurić, Nenadić, Bešlić i Begić.

Već u prvoj minuti pogodio je ove sezone odlični Veselko Vištica. Gosti iz Mostara su tek izveli centar, ali brzom akcijom Posušje dolazi do velikih (2-0), a pogodio je raspoloženi Dominik Begić. FK Bjelopoljac je bio šokiran na Mokrom Docu, a Sliškovićevi izabranici igrali su odlično i nakon ranog vodstva.

U 34. minuti za (3-0) pogodio je Krešimir Crnogorac na asistenciju Begića. Uzdrmani gosti izgledali su izgubljeno na “zelenom dragulju” i igrali su dosta jalovo i bez ideje naprijed. Posljednji pogodak za domaćine u 39. minuti susreta postigao je Ivan Mandurić.

U drugom poluvremenu, po izrazito teškom vremenu nijedna momčad nije prikazala lijep nogomet, ali vrijedi izdvojiti pogodak Brkana, koji je postavio konačni rezultat utakmice 4:1.

Ovom pobjedom nogometaši Posušja ostali su vodeća momčad prvenstva sa 26 bodova, dva više od drugoplasiranog FK Klis. HŠK Posusje je jedina momčad bez poraza ove sezone. U sljedećem kolu momčad Posušja gostuje kod FK Turbina u Jablanici. Obrana HŠK Posušje najbolja je u ligi, sa samo osam primljenih pogodaka. Do kraja jesenskoga djela ostala su još tri kola.