Hrvatski protivnik na SP-u lakše od očekivanog do pobjede nad Srbijom

Hrvatski suparnik iz prvog kruga SP-a koji počinje 10. siječnja, reprezentacije Makedonije lakše nego što se očekivalo pobijedila je Srbiju 37:31 (19:13) u prijateljskoj utakmici odigranoj sinoć u Skoplju.

Srbija, s kojom se Hrvatska može naći u drugom krugu natjecanja u Njemačkoj i Danskoj, protiv Lazarova i društva izgledala je nemoćno, bezidejno i izgubljeno, a da Makedonci na kraju utakmice nisu smanjili gas, Orlovi bi bili blizu prave rezultatske katastrofe.

Rastrčani i raspucani Makedonci su na poluvrijeme otišli s velikih +6, a ritam nisu spuštali ni u nastavku. Osim Predraga Vejina, nije bilo raspucanog igrača u srpskoj bekovskoj liniji, a obrana Srbije kao da se nije ni pojavila na utakmici. Potpuna dominacija Makedonije dovela je do +12 u 46. minuti (31:19). Tada su Kiro Lazarov i društvo usporili, a golovima Stefana Vujića i Vanje Ilića Srbi su se na kraju dovukli do ”samo” -6, prenosi Index.hr.

MAKEDONIJA: Mitrevski, Tomovski, Manaskov 9, Stoilov 1, Dimitrioski, Lazarov K 5(1), Čurlevski, Taleski 2, Markovski V, Ristovski devet obrana, Kuzmanovski 6, Tankoski, Georgievski 4, Lazarov F 1, Daskalovski, Krstevski, Popovski 2, Peševski 5, Lazarevski, Serafimov 2(2)

SRBIJA: Pušica, Vorkapić, Orbović, Krsmančić 1, Vujić 4, Verkić pet odbrana i sedmerac, Pešić, Radivojević 3, N. Ilić 1(1), Mošić 1, Nikolić 4, Kukić 2, Zelenović 1, V. Ilić 4, Vejin 3, Sretenović 1, Marsenić 4, Nenadić 1, Obradović, Cupara četiri obrane i sedmerac, Milosavljev dvije obrane