Hrvatska uvjerljiva protiv Bahreina

Rukometaši Hrvatske u subotu su u danskom Herningu u susretu 2. kola kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre pobijedili Bahrein sa 33-22 (14-14).

U prvom poluvremenu “kauboji” su pružili jednu od najlošijih partija, bili su loši u oba smjera, u obrani i napadu. Tako je Bahrein u 16. minuti imao vodstvo 9-6, pa je izbornik Željko Babić ljut kao ris pozvao minutu odmora.

“Jeste li vi normalni, pa nije ovo cirkus”, uzviknuo je izbornik Babić tijekom “time-outa”. Nakon toga situacija se malo popravila, pa je u idućih pet minuta Hrvatska došla do poravnanja (10-10).
No, i dalje je igra “kauboja” bila disfunkcionalna. Sreća je što je vratar Ivan Pešić bio raspoložen, pa je prvo poluvrijeme završilo neriješeno (14-14), javlja Hina.

U nastavku hrvatski rukometaši su se pribrali, te smo u početnim minutama golovima Duvnjaka, Kopljara i Štrleka poveli sa 17-14. U 41. minuti prednost “kauboja” porasla je na pet golova (21-16). Kako je utakmica odmicala rukometaši Bahreina djelovali su sve umornije i Hrvatska je na kraju upisala uvjerljivu pobjedu 33-22, a najbolji u našoj reprezentaciji bili su vratar Ivan Pešić sa 18 obrana, te Manuel Štrlek sa 8 golova.

Hrvatskih 11 golova viška važno je za nedjeljnji dvoboj protiv Norveške, koja je protiv Bahreina slavila sa šest pogodaka razlike (35-29). U drugom dvoboju subotnjeg programa (20.30 sati) igrat će Danska i Norveška, a rukometaši domaćina bi u slučaju pobjede osigurali odlazak na OI, jer su u prvom kolu bili bolji od Hrvatske (28-24).