Hrvatska upisala poraz u Cardiffu

U nedjelju, 15. listopada je u kvalifikacijskoj utakmici skupine D za Euro 2024 Hrvatska poklekla i pred Walesom u gostujućoj utakmici u Cardiffu.

Prvo poluvrijeme prošlo je bez golova, iako je Wales pokazao zube već u prvom dijelu.

U 47. minuti vodi Wales, zabili su odmah na početku drugog dijela. Harry Wilson dobio je sjajnu loptu Brooksa preko hrvatske obrane i postigao zgoditak za 1:0.

Ništa se pretjerano nije promijenilo u igri hrvatske reprezentacije nakon gola. Drži se lopta, ali ne stvara se nikakva šansa dok Velšani izgledaju kao da bi mogli još koji put pobjeći u kontru.

Nažalost, to se i ostvarilo u 60. minuti Daniel James, koji je tek ušao, odlično je ubacio na peterac, a Harry Wilson se ubacio ispred Vide i  glavom prebacio loptu u drugi kut za ogromnu prednost Velšana.

Nakon predivne prilike Belje koja nažalost nije realizirana, u 75. minuti Modrić je ubacio iz kornera, Moore je nesvjesno prebacio idealno na drugu stativu gdje je Mario Pašalić glavom zabio za 2:1.

Nakon gola Pašalića, Hrvatska je stisnula što je i pokazala brojnim prilikama, ali se do sudačke nadoknade ništa ne realizira. Velika prilika u 91. minuti blokirana je obranom golmana Walesa.

Susret završava rezultatom 2:1 za Wales, poraz za Hrvatsku koji je sve zakomplicirao.

Evo što Hrvatskoj treba za odlazak na Euro

Hrvatska i Wales sada imaju po 10 bodova iz šest odigranih susreta te zauzimaju drugo i treće mjesto na ljestvici, ali Wales je u prednosti zbog boljeg omjera u međusobnim susretima pa Hrvatska više ne ovisi samo o sebi u borbi za plasman u Njemačku.

Na vrhu je Turska koja je nakon 4-0 (0-0) pobjede protiv Latvije u Konyi osigurala jedno od prva dva mjesta u skupini koja vode na EURO sa 16 bodova. Četvrta je Armenija sa sedam bodova, dok je Latvija na dnu s tri boda.

Do kraja kvalifikacija Hrvatska će još igrati protiv Latvije 18. studenoga u Rigi te protiv Armenije 21. studenoga u Zagrebu, dok će Wales 18. studenoga gostovati kod Armenije, a tri dana kasnije ugostiti Tursku. Za plasman na EURO Hrvatska mora u tim utakmicama osvojiti više bodova od Walesa.