Hrvatska se poigrala s Rusijom

U drugom kolu drugog kruga Europskog prvenstva u Danskoj, hrvatski rukometaši poigrali su se s Rusijom i slavili s 33:25 te se tako na najbolji način oporavili nakon poraza od Francuza.

Poraz od Francuske, jedini dosadašnji poraz Hrvatske, zakomplicirao je situaciju izabranicima Slavka Goluže, koji više nemaju pravo na kiks te su im bile potrebne pobjede protiv Rusije i Poljske u posljednja dva kola.

Uoči dvoboja, Goluža je odlučio napraviti promjenu u reprezentaciju. Tako je u momčad pozvao Ivana Sliškovića, a na tribine je preselio Luka Mandalinić. Također, Goluža je počeo utakmicu sa Zlatkom Horvatomna desnom krilu umjesto Ivana Čupića.

Izvrsno otvaranje

Hrvatski rukometaši izvrsno su otvorili susret te su vrlo brzo pobjegli na 4:0, a Rusija je prvi pogodak postigla tek u šestoj minuti. Polovicom prvog dijela Hrvatska je već vodila s 11:3. Goluža je tada odlučio rotirati igrače i dati priliku nekim igračima koji u prijašnjim utakmicama nisu imali veliku minutažu pa su Rusi uspjeli smanjiti zaostatak na pet pogodaka. Prvo poluvrijeme završilo je s prednošću Hrvatske 16:11.

Uvjerljiva igra i u nastavku

Početkom drugog dijela dosta rastrgana igra pa su Rusi prvi pogodak postigli tek u šestoj minuti za 17:12. No, Hrvatska je vrlo brzo pronašla dobru igru i ponovno bježi na osam-devet pogodaka razlike. Deset minuta prije kraja dolazi do malog opuštanja pa se Rusija pet minuta prije kraja približila na pet pogodaka zaostatka, ali završnica je ponovno pripala Hrvatskoj koja je na kraju bez većih problema slavila s 33:25.

Najbolji u hrvatskim redovima bili su Horvat sa sedam pogodaka te Igor Vori i Slišković sa po pet, a Mirko Alilović je skupio osam obrana. Rusije je predvodio Aleksej Poliakov s pet pogodaka.

Danas još u našoj skupini igraju Francuska i Bjelorusija te Švedska i Poljska. U posljednjem kolu Hrvatska će sutra u 20.15 igrati protiv Poljske. (HRT.hr)