Hrvatska se plasirala na Final Four Lige nacija

Izabranici Zlatka Dalića maestralnom izvedbom u Beču pobijedili su Austrijance rezultatom 3:1 i izborili Final Four Lige nacija.

Četvrtom uzastopnim trijumfom, Vatreni su Beču su pred “domaćinskom” atmosferom još jednom u nastavku uključili “warp” pogon te na taj način zadržala prvo mjesto ljestvice skupine 1 elitne grupe Lige nacija.

Ta pozicija vodi Hrvatsku na završni turnir četiri najbolje momčadi natjecanja koji će se održati od 14. do 18. lipnja sljedeće godine.

Uz Hrvatsku tamo će nastupiti i Nizozemska, a za preostala dva mjesta se bore Mađarska i Italija, odnosno, Portugal i Španjolska.

Na poluvremenu utakmice Hrvatska je kombinacijom svog rezultata u uvodnom dijelu (1:1) i prednosti Danske protiv Francuske (2:0) pala na drugo mjesto poretka, a to znači i ostala bez šanse da se plasira na završni turnir.

Ipak, golovima Marka Livaje i Dejana Lovrena ponovno je preuzela vodstvo u kojem je bila nakon što je Luka Modrić zabio na otvaranju utakmice.

Tu prednost poništio je Christoph Baumgartner u osmoj minuti, no nakon tri savršeno iskorištene minute sredine nastavka i dva gola Hrvatske, novog povratka za Austriju nije bilo.

16 komentara

• Nisu nam pomogli jer nas se boje, u finalu SP.2018 bili su izgubljeni pola utakmice, onda uz malo srece i sudceve pogreske su nas pobijedili. (pogledaj prvih 30 min.)

• Da imamo trenera pa gdje bi nam kraj bio!
    Svaka cast nasim momcima i kao Dinamovac cestitam Livaji…
    Mi da imamo trenera Modric i Brozovic(koji se ozljedio) nebi igrali vec samo poluvrijeme t.j.dozirati im minutazu…
    On se i sada trazi a takav gard igraca ima pa to je nevjerovatno kakve mi diletante na klupama opcenito imamo…

• Golman je sastavni dio ekipe. Gdje bi Njemacka bila bez Neuera sve ove godine? Najbolji i pobjedjuju kad i ne igraju mozda najbolje, izvuku se na individualnu kvalitetu ili sustav, ili zbog vrhunskog golmana.

• Modrić je klasa, vidi se. Mislim da bi trebalo Majera još više koristit i uvodit da sutra naslijedi Modrića koliko je god moguće, iako će teško bit bez Modrića, jer on ipak drži sve od discipline pa nadalje.

• Kad je 80-ih godina prošlog stoljeća izjavio jedan stručnjak – trener iz Srbije da se Velimir Zajec udebljao te da je upitno može li igrat za reprezentaciju, a Zajec je tada igrao svoj najbolji nogomet, tada je jedan stručnjak iz Hrvatske izjavio: onaj ko kaže da je Zajec debeo, taj je stvarno tanak.
    Analogno tome, onaj ko kaže da je Livaković golman upitne kvalitete, e taj je stvarno ” stručnjak”, i bilo bi dobro da se provinvijalisti maknu od reprezentacije i da ne komentiraju sa zlobom i zavisti, pokušavajući gurat one iz ” svoga sela”.
    Sinoć smo sve vidili, dovoljno je.

• Čuj Livaja, pa eto ja kažem Lovren jer je njegov gol još ljepši. Čovječe, pokušaj se izdignut iznad lokalpatriotizma. Livaja je dao gol, ok sve pet, ali nije on ništa sam napravio. Onda bi za utakmicu protiv Danaca mogli reć: SOSA! Ili MAJER! tj. Dinamo ako çemo tako gledat. Uostalom u ovoj reprezentaciji ključni igrači i jesu potrkli iz Dinama i njegove škole pa to niko ne ističe. Ovo je Hrvatska.

• Livaja zna sve o lopti, to je sigurno tako. Međutim on ima jedan veliki problem, ne može se nosit sa presingom koji se traži u današnjem načinu igranja. Stari treneri bi rekli: ne kreće se i ne trči dovoljno i nema naviku obavezne obrane igranja. Zbog ovoga svega je osjetno hendikepiran za transfer u neki veliki klub i pravi transfer. Znamo svi koliko je klubova vani prominio i nije uspio nigdi nego u Hajduka. Nažalost po njega, čovik je dobar igrač, ali prevaziđen za moderan nogomet, jer ako se napravi analiza i usporedbe sa drugim igračima, koji igraju poziciju napadača i ako se prati čitava jedna utakmica vidiće se drastična razlika. Druga stvar, on je već igrač u poznijim godinama, tako da se teško more prominit ove navike. Šteta, moga bi po znanju bit puno bolji nego što je.

• Livaja solidan .alo ga guraju vise radi javnosti hajduk je njemu domet da vridi igra bi nede makar u srednjem europskom klubu

• Perišić ga pogodio u trepavicu, bio je 2 metra od gola, ništa posebno i bilo bi čudo da nije dao gol. Ljepša je kombinacija Majer i Lovren kod trećeg gola, realno.

• Da nije Livaković odbranio one dvi mrtve šanse Austrije, ja baši ne znam kako bi završili. Mislim da je bezobrazno dovodit u pitanje njegove kvalitete. On je daleko najbolji golman u Hrvata. Isto tako se vidilo koliko je Brozović bitan, tek kad je izaša vanka. Dalić bi mora razmišljati o alternativi za Brozovića zbog ozljeda u Jakiću, Mišiću ili Mori. Zadnjeg veznog ne more odigrati baš svaki veznjak. To je bitna pozicija za ekipu.