Hrvatska je na Europskom prvenstvu!

Na dobro popunjenom Maksimiru (oko 30 000 gledatelja) odigrana je i druga dokvalifikacijska utakmica između Hrvatske i Turske (0:0) za prolaz na EURO 2012.

Izbornik nogometaša Turske je najavljivao ofanzivnu igru što se u prvim minutama susreta i dogodilo, pa su Turci već u petoj minuti imali sjajnu priliku za vodstvo no Pletikosa je odlično reagirao pa je obranio udarac Kazima iz vrlo izgledne pozicije.

Nakon početnog pritiska gostiju utakmica se primirila i Hrvatska je posložila svoje redove pa su napravili nekoliko dobrih akcija al ipak završni udarac nije bio dovoljno kvalitetan za vodstvo (Mandžukić). Prvo poluvrijeme je završilo bez postignutog gola, Turci nisu uspjeli iznenaditi i Bilićevi nogometaši su sigurno zadovoljni otišli na odmor.

Drugo poluvrijeme donosi sličan razvoj situacije na terenu, Hrvatska ulaskom Perišića (umjesto Olića) dobiva malo dodatne prodornosti na lijevoj strani prema golu Turaka. Obje reprezentacije stvorile su po nekoliko poluprilika pred protivničkim vratima, no mreže su i dalje ostale netaknute.

Hrvatska je u obje utakmice pokazala da je bolja od Turske i zasluženo se plasirala na EURO 2012 u Ukrajinu i Poljsku.