Hrvat razbio Atletico u polufinalu juniorske Lige prvaka

Red Bull Salzburg pobijedio je u polufinalnom dvoboju juniorske Lige prvaka Atletico Madrid s čak 5:0, a sjajni mladi hrvatski napadač Roko Šimić postigao je dva gola i asistirao za treći.

Šimić je doveo austrijsku momčad u vodstvo u 15. minuti udarcem iz blizine nakon polukontre.

Povećao je na 2:0 s bijele točke u 28. minuti nakon što je sam izborio kazneni udarac. Bio mu je to šesti pogodak u sedam nastupa u ovoj sezoni Lige prvaka mladih.

U 44. minuti sjajno je petom asistirao Dijonu Kameriju za treći gol, a Tolgahan Sahin je u 67. minuti povećao vodstvo Austrijanaca na 4:0. Konačnih 5:0 postavio je u 89. minuti Oumar Diakite.

U finalu RB Salzburg igrat će protiv Benfice, koja je nakon penala sa 6:5 (2:2) prošla Juventus. Finalna se utakmica igra u ponedjeljak 25. travnja, s početkom u 18 sati.

Završni turnir juniorske Lige prvaka igra se u Nyonu.