Hrabri Čilić izgubio od Nadala u sjajnom meču koji je oduševio gledatelje

Rafael Nadal igrat će u finalu turnira iz kategorije Masters 1000 koji se igra u Šangaju. U polufinalu je u sjajnom meču pobijedio našeg Marina Čilića sa 7:5, 7:6 (3). Bio je to fenomenalan susret prepun odličnih poteza, a Španjolac je na kraju bio uspješniji. Bez obzira na poraz, Marin je već ovim uspjehom osigurao napredak na ATP ljestvici, pa će tako u ponedjeljak biti četvrti igrač svijeta, što mu je najbolji plasman u karijeri, prenosi Večernji List.

Meč je počeo prilično napeto, posebno na Čilićev servis. Vodila se velika borba, prva tri gema igrala su se čak 25 minuta, a Marin je u tom razdoblju uspio spasiti čak šest break-lopti. Onda se ustabilio na servisu, došao do vodstva 5:4, imao tri set-lopte (dvije vezane), ali je propustio tu veliku priliku. kako to već biva, Nadal je iskoristio taj trenutak i uzeo hrvatskom igraču servis pa došao do 7:5.

U drugom setu Nadal je bolje krenuo, poveo 3:1, ali se Marin vratio na 3:3. Međutim, kod 4:4 mu je opet popustila koncentracija i Nadal je došao do servisa za meč. No, prvi hrvatski reket se ne predaje, spašava meč-loptu, oduzima mu servis i meč odvodi u tie-break.

U njemu je Nadal bio uspješniji i nakon dva sada i 10 minuta bespoštedne borbe Čilić je morao potpisati kapitulaciju. Bio im je ovo šesti međusobni dvoboj, a Čilić ima samo jednu pobjedu, onu u njihovu prvom dvoboju u Pekingu 2009. Nadal sada čeka protivnika, boljeg iz dvoboja Federer – Del Potro. Čilić, pak, može biti zadovoljan formom koju je prikazao, do polufinala nije izgubio niti set, a danas je pružio fantastičan otpor prvom tenisaču svijeta. Uz to, ovim rezultatom osigurao je nastup na završnom Mastersu u sezoni.