Hoffenheim izborio Ligu prvaka, a HSV prvi put u povijesti Drugu ligu

Dramatično posljednje kolo Bundeslige donijelo je konačni rasplet oko putnika u Europu, ali i oko ispadanja iz lige. Hoffenheim ide u Ligu prvaka nakon što je svladao dortmundsku Borussiju. Kratki su ostali Bayer i RB Leipzig koji idu u Europsku ligu.

Tri momčadi završile su sezonu s 55 osvojenih bodova, a samo dvije mogle su do Lige prvaka, deblji kraj na kraju je izvukao Bayer koji je u završnici primio dva gola i zbog lošije gol razlike ostao bez četvrtog mjesta.

Hoffenheim s Andrejom Kramarićem probio se na treće mjesto, a velike zasluge za to nosi i hrvatski reprezentativac. Hoffenheim je pobjeda od dva gola razlike sigurno vodila u Ligu prvaka dok je pobjeda s golom prednosti stavljala ga u poziciju da ovisi o drugim rezultatima.

Kako ne bi bilo nikakve dileme, momčad Juliana Nagelsmanna slavila je s 3:1 i tako došla ispred Borussije i završila sezonu na povijesnom trećem mjestu, piše Sportnet.hr.

U 26. minuti Hoffenheim je stigao do vodstva. Burki je bio pod pritiskom, uveo se u probleme i zatim loše ispucao loptu samo do Andreja Kramarića na 20-ak metara. Hrvatski reprezentativac nije previše oklijevao već je pogodio donji kut za vodstvo domaćina.

U drugom dijelu Borussia se uspjela vratiti i poravnati preko Marca Reusa, međutim Hoffenheim je imao odgovor i vrlo brzo vratio se u prednost pogotkom Adama Szalaija.

U 73. minuti novo slavlje za domaćina, Kramarić je ubacio iz prekida, gosti su uspjeli izbiti loptu iako je na gol liniji Akanji igrao rukom, lopta se odbila do Pavela Kaderabeka koji iz blizine ne griješi i zabija za 3:1.

Freiburg je izborio izravan ostanak u ligi, za to mu je trebao barem bod na svom travnjaku protiv Augsburga, no slavio je s 2:0 i nije dovodio pod upitnik ostanak u ligi. Nicolas Hofler i Tim Kleindienst bili su strijelci u ovoj pobjedi.

Bayer Leverkusen za Ligu prvaka morao je svladati Hannover, a da pritom Hoffenheim ne pobijedi ili da upiše visoku pobjedu protiv Hannovera, a Borussia isto tako glatko izgubi protiv Hoffenheima.

Na kraju je Borussia poražena dva razlike i Bayeru je trebala za četvrto mjesto pobjeda od četiri razlike, imao je u jednom trenutku 3:0, no u završnici je primio dva gola i igrat će u Europskoj ligi.

Lucas Alario s dva gola u prvih 18 minuta odveo je Bayer do visoke prednosti, tu je i Wendell promašio kazneni udarac, a u 55. minuti Julian Brandt povisio je na 3:0. Borussia se našla u problemima, Bayer je napadao, ali nije mogao do gola. U sudačkoj nadoknadi Hannover s dva gola smanjuje na 3:2 i ostavlja domaćina bez Lige prvaka. Niclas Fullkrug i Martin Harnik bili su strijelci za goste. Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu za domaćina.

Niko Kovač s Eintrachtom će tražiti Europsku ligu kroz Kup gdje će morati svladati u finalu Bayern, a u posljednjem prvenstvenom kolu gostovao je kod drugoplasiranog Schalkea i upisao poraz 1:0. Guido Burgstaller u 26. minuti zabio je za pobjedu Schalkea u čijem sastavu je bio Marko Pjaca, ali svih 90 minuta na klupi. Kod gostiju vratio se Ante Rebić koji je odigrao drugih 45 minuta.

Bavarci su se očigledno također čuvali za finale Kupa, te su si dozvolili domaći 1:4 poraz od Stuttgarta.

Wolfsburg ide u kvalifikacije za ostanak u ligi nakon što je s 4:1 bio bolji od Kölna. Josuha Guilavogui već u prvoj minuti doveo je Wolfsburg u vodstvo da bi Jonas Hector poravnao na 1:1. Ipak u nastavku susreta domaćin odlazi do pobjede 4:1, prvo je zabio Divock Origi, zatim Robin Knoche nakon ubačaja Josipa Brekala, a Brekalo je u sudačkoj nadoknadi stavio točku na i i zabio za 4:1.

Prvi put u povijesti Bundeslige, HSV je ispao i seli u niži rang. Trebao je pobjedu protiv Borussije Mönchengladbach, ali i kiks Wolfsburga, no Brekalo i društvo nisu kiksali te HSV-u nije previše značila 2:1 pobjeda. Navijači domaćina nisu lako primili ispadanje, napravili su prekid na kraju susreta kao šlag na lošu sezonu.