HNS prihvatio ostavku Nenada Gračana

Izvršni odbor Hrvatskoga nogometnoga saveza (HNS) prihvatio je ostavku Nenada Gračana koji tako od srijede i službeno nije više izbornik hrvatske mlade U-21 reprezentacije, stoji na stranici HNS-a.

Gračan je jedan je od rijetkih trenera koji je trenirao sva četiri najveća hrvatska kluba – Rijeku, Dinamo, Hajduk i Osijek, a izbornik U21 vrste je od 2013. godine. Gračanu je presudio poraz od Škotske (1-2) u utorak.

U svom prvom nastupu u Skupini 4 kvalifikacija za odlazak na U-21 Europsko prvenstvo 2021. godine Hrvatska je u Šibeniku ugostila Škotsku, koja nakon preokreta u završnici kući putuje sa sva tri boda u džepu.

Hrvatska je povela pogotkom Sandra Kulenovića u 10. minuti i to je vodstvo držala do 80. minute. Tada za Škotsku za 1-1 zabija u 81. minuti McLennan svoj prvi gol, a onda osam minuta kasnije postiže i drugi pogodak za pobjedu Škotske.

Izvršni direktor HNS-a Marijan Kustić i Nenad Gračan održali su nakon utakmice kraći sastanak nakon kojeg je rečeno da je Gračan podnio ostavku, a u srijedu je ostavku prihvatio IO HNS-a.

Za sada nije poznato tko bi mogao naslijediti Gračana.