Hircher osvojio slalom u Adelbodenu, Elias Kolega ostvario rezultat karijere

Nakon što je osvojio sjajno 20. mjesto u slalomu na Sljemenu, hrvatski skijaš Elias Kolega, kojeg trenira Ante Kostelić, ostvario je najbolji rezultat karijere i najbolji rezultat hrvatskog skijanja u slalomu nakon Ivice Kostelića.

Kolega je sa startnim brojem 48 osvojio senzacionalno šesto mjesto u Adelbodenu zaostavši 1.97 sekundi za Hircherom. Tako je nadmašio Istoka Rodeša i njegovo 7. mjesto iz Madonne di Campiglio iz prosinca prošle godine, piše Index.hr.

Pobijedio je nedodirljivi Marcel Hirscher s vremenom 1:47.37.

Kolega je na postolju bio gotovo 20 minuta budući da su oni brži od njega u prvoj vožnji redom odustajali i tek je Ramon Zenhausern sa sekundom prednosti uspio srušiti Hrvata.

Istok Rodeš nije uspio završiti drugu vožnju u koju je ušao kao 16., a Matej Vidović je sa startnim brojem 29 ispao u prvoj vožnji.