Harden utrpao 58 u ludoj utakmici, dobra partija Žižića

James Harden nastavio je svoj nevjerojatan niz. Košarkaš Houston Rocketsa zabio je sinoć 58 poena uz deset skokova i šest asistencija, no Brooklyn Netsi su ipak slavili 145:142 nakon produžetka.

Harden se pak može pohvaliti kako je ubacio najmanje 30 koševa u 18 utakmica zaredom. Prije tri dana zabio je 57 protiv Grizzliesa, a sad je za jedan poen poboljšao učinak sezone. Preokretu i pobjedi Netsa najviše je pridonio Spencer Dinwiddie, koji je od svoja 33 poena, 25 postigao u posljednjoj četvrtini i produžetku, a pogađao je ključne trice i u regularnom vremenu i u dodatnom vremenu, prenosi HRT.

Stephen Curry je sa sedam trica u trećoj četvrtini, u kojoj je ubacio 23 od svojeg 41 koša, predvodio preokret Golden Statea, koji je sa 147:140 u Oaklandu svladao Pelicanse. Kevin Durant dodao je 30, a kod gostiju Anthony Davis ostvario je 30 poena, 18 skokova i sedam asistencija.

Boston je sa 117:108 nadvisio Toronto, a Kyrie Irving je dvicom i tricom u nizu 11-0 potkraj utakmice bio ključan čovjek Celticsa. Završio je susret s 27 koševa i 18 dodavanja, najviše u karijeri. Boston je prekinuo niz od tri poraza, a ujedno je zavšen i Torontov niz od pet pobjeda. Raptorse je s 33 ubačaja predvodio Kawhi Leonard.

San Antonio je u teksaškom derbiju sa 105:101 bio bolji od Dallasa nakon što je zaostajao 19 koševa. Preokret s klupe je u drugom poluvremenu potaknuo Marco Belineli, koji je sa 17 koševa bio najbolji kod pobjednika. Luka Dončić je s 25 poena, osam dodavanja i osam skokova bio najbolji kod Mavsa.

Od hrvatskih košarkaša nastupio je noćas Ante Žižić. Mladi centar u porazu Cleveland Cavaliersa 112:129 od Portlanda zabio je 16 poena uz osam skokova za 27 minuta. Damian Lillard s 33 poena vodio je TrailBlazerse do slavlja.

Rezultati NBA lige:

Dallas Mavericks – San Antonio Spurs 101-105
Detroit Pistons – Orlando Magic 120-115
Boston Celtics – Toronto Raptors 117-108
Houston Rockets – Brooklyn Nets 142-145 (produžetak)
Memphis Grizzlies – Milwaukee Bucks 101-111
Portland Trail Blazers – Cleveland Cavaliers 129-112
(Ante Žižić je odigrao 27 minuta za Cleveland, zabio je 16 koševa i upisao osam skokova te dvije ukradene lopte)
Golden State Warriors – New Orleans Pelicans 147-140
LA Clippers – Utah Jazz 109-129