Hajduk upisao pobjedu nakon 3 vezana poraza u HNL-u

Iako je bilo mnogo dobrih prilika na obje strane, susret Šibenika i Hajduka je završio sa samo jednim pogotkom, onim Tonija Teklića u 62. minuti.

Bijeli tako bilježe uspješan start u proljetni dio te uspješan debi trenera Paola Tramezzanija.

Bilo je od početka vatreno, Hajduk je bio usporen u prvih pola sata i Šibenik nekoliko puta prijeti preko Pajića i Čurića, a najbolju šansu Hajduk bilježi u 29. minuti kad je Mijo Caktaš iz dalekometnog slobodnog udarca s 30 metara pogodio vratnicu.

Nakon toga se Hajduk nekako oslobodio i do poluvremena je stvorio nekoliko dobrih šansi, najviše preko Diamantakosa iz dva udarca te Marija Vuškovića koji je imao zicer nakon kornera. No, na poluvremenu je bilo 0:0, a najbolju priliku prije pogotka ima Emir Sahiti koji je efektno probao škaricama, ali Kalinić sjajno skida.

Hajduk je do pogotka došao nakon prekida. Ovaj put puca Atanasov iz slobodnjaka, Labrović sjajno skida, a na odbijancu je Teklić koji gura loptu u mrežu. Zabio je nakon toga i Jakoliš, ali nakon zaleđa, a u 72. Kvesić šalje zicer pokraj Kalinićevih vrata, piše Sportnet.hr.

Pokušao je Atanasov opet u 80., a do kraja je Hajduk uspio iskontrolirati susret. Imali su Bijeli kazneni udarac u trećoj minuti nadoknade kad je Umut pao, a Caktaš izveo udarac s bijele točke, ali je to obranio Labrović.

Hajduk je prekinuo niz od tri poraza te je na 20 bodova s tri boda zaostatka, ali i tri utakmice više u odnosu na Rijeku, dok je Šibenik upisao četvrti poraz u nizu i sedmi je na ljestvici.