Hajduk boljim izvođenjem jedanaesteraca do finala Kupa Hrvatske

Dramatična utakmica u Kranjčevićevoj ulici, napeta. Hajduk je bio puno bolji suparnik, morao je u 90 minuta igre riješiti pitanje pobjednika s obzirom na broj prilika za gol, no nije uspio pa se ušlo u produžetke, a na kraju tek boljim izvođenjem jedanaesteraca odlučivao prvi finalist Kupa Hrvatske između domaće Lokomotive i Splićana.

Lokomotiva je povela iz prvog udarca u okvir gola preko Majstorovića, Hajduka je vrlo brzo preko Hamze poravnao. Nakon 120 minuta igre prišlo se izvođenju kaznenih udaraca.

Bijeli su imali više mirnoće, udarac Tome Bašića je zaustavio Adrian Šemper, no mladi igrači Lokomotive, Lovro Majer i Mario Musa nisu izdržali pritisak, njihovi udarci su promašili okvir gola, javlja Slobodna Dalmacija.

ZAGREB – Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja 3.500. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka). Polufinalna utakmica Kupa Hrvatske u nogometu: Lokomotiva – Hajduk 1:1 (1:1, 0:0), na jedananesterce – 2:4. Strijelci: 1:0 Majstorović (54), 1:1 Barry (58). Jedananesterci: 0:1 Caktaš, Majer promašio, 0:2 Said, 1:2 Ivanušec, T. Bašić – Šemper obranio, Musa promašio, 1:3 Filip, 2:3 Havojić, 2:4 Radošević. Žuti kartoni: Musa, Šunjić (Lokomotiva); Fomitschow, Kovačević, T. Bašić (Hajduk). Najbolji igrač: Hamza Barry (Hajduk).

NK LOKOMOTIVA: Šemper (6,5) – Karačić (5), Majstorović (6,5), Kolinger (6), Musa (5) – Knežević (5,5) (od 46. Chago 6, od 120. Barić -), Šunjić (6,5) – Kastrati (6,5) (od 76. Havojić 5,5), Majer (7), Ivanušec (5,5) – Krstanović (6).

HNK HAJDUK: Letica (6,5) – Juranović (6,5), Gentsoglou (5,5), Lopez (6,5), Fomitschow (6,5) (od 79. Filip 5,5) – Radošević (7) – Barry(7) (od 110. Kožulj -), T. Bašić (6,5), Caktaš (5,5), Gyurcso (6) (od 70. Kovačević 6) – Said (6).