Gvardiol zabio za remi s prvim favoritom Lige prvaka

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka Leipzig je odigrao neriješeno s Manchester Cityem (1:1).

Jedini pogodak za Leipzig zabio je hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol i tako donio remi svom klub nakon što je prethodno Riyad Mahrez zabio za vodstvo Cityja.

Leipzig poklonio gol Cityju

Cityjevi nogometaši od početka su zagospodarili posjedom lopte, ali nisu stvarali ozbiljnije šanse sve dok im Leipzig u 27. minuti nije poklonio mogućnost da to naprave. Xaver Schlager pogrešno je dodao loptu na vlastitoj polovici, Jack Grealish ju je presjekao i dodao Ilkayu Gundoganu, a on ju je petom kroz Gvardiolove noge proslijedio do Mahreza. Alžirac je lijepim udarcem zabio za vodstvo gostiju.

Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo još dva solidna pokušaja Rodrija glavom nakon Cityjevih udaraca iz kuta te neprecizni šut Grealisha s ruba šesnaesterca. Kod domaćih je Werner testirao Edersona, ali nije to bilo ništa pretjerano opasno.

Otvoreno drugo poluvrijeme

U drugom dijelu se Leipzig otvorio i odlučio krenuti po poravnanje. City je to mogao iskoristiti za povećanje prednosti u 50. minuti, no Schlager je blokirao pokušaj Grealisha i spasio vjerojatno čist gol. Tako se barem djelomično iskupio za svoju grešku iz prvog poluvremena.

Uslijedila je serija napada njemačke momčadi. Benjamin Henrichs je u 55. minuti promašio cijeli gol u situaciji u kojoj je izbio sam pred Edersona, dok je osam minuta kasnije Cityjev vratar zaustavio udarac Andrea Silve iz također velike prilike. City je odgovorio preko Haalanda u 68. minuti, a svega minutu nakon toga Ederson je obranio i fantastični pokušaj Szoboszlaija s velike udaljenosti.

Sjajan gol Gvardiola

Ipak, iz tog se udarca izrodio korner iz kojeg je došao i Gvardiolov gol. Marcel Halstenberg je ubacio, a hrvatski je reprezentativac čudesnim skokom nadvisio gostujuću obranu i glavom zakucao loptu u mrežu za 1:1.

Do kraja utakmice City je bio taj koji je više napadao, a najveću šansu za pogodak imao je u 73. minuti. Tada je Gundogan odlično šutirao s ruba šesnaesterca, ali još je bolja bila obrana domaćeg vratara Janisa Blaswicha.