Lukaku ušao s klupe i donio pobjedu Interu

Inter je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na svom San Siru pobijedio Porto 1:0.

Jedini pogodak na utakmici zabio je Romelu Lukaku u 86. minuti. Porto je od 78. minute bio s igračem manje jer je Otavio dobio drugi žuti karton. Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović ušao je u igru u 71. minuti umjesto Mkhitaryana.

Trener Intera Simone Inzaghi ostavio je od prve minute Marcela Brozovića i Romelua Lukakua na klupi. Džeko i Calhanoglu na njihovim su pozicijama igrali od početka.

Dvije dobre šanse Intera

U prvom smo dijelu gledali čvrst nogomet s malo šansi. Inter je pokušao preuzeti inicijativu, ali Porto je bio dobro postavljen i davao jako malo prostora i vremena domaćim igračima.

Inter je imao dvije dobre šanse u prvih 45 minuta, a Porto jednu. Najprije je Dimarco u 12. minuti pronašao na drugoj vratnici Lautara, koji je ostao sam, no pucao je neprecizno preko gola. Porto je svoju veliku šansu dočekao u 37. minuti.

Grujićev je snažan udarac iz blizine obranio Onana, a lopta se odbila na glavu Galena, koji ju je nekako uspio poslati pored gola. Dvije minute kasnije zaiskrilo je na terenu. Nogometaši Intera očekivali su da će im gosti vratiti loptu nakon što su je izbacili u aut, ali oni su krenuli u napad nakon prekida.

Došlo je do naguravanja na sredini terena, a žute kartone dobili su Otavio i Dimarco. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Dimarco je ubacio iz slobodnog udarca pred gol Porta, Bastoni je pucao, no refleksno mu je udarac obranio Diogo Costa.

Velika šansa Porta

Porto je u 57. minuti imao veliku šansu. Nakon kontre iz blizine su pucali Zaidu i Taremi, ali Onana je sjajno, refleksno obranio njihove pokušaje. Inzaghi je u igru ubacio Brozovića i Lukakua, a pomogao mu je i Otavio, koji je u 78. minuti dobio drugi žuti karton. Inter je krenuo po pogodak i u 86. minuti konačno i stigao do vodstva.

Barella je ubacio s desne strane, a Lukaku je bio sam u sredini. Najprije je pogodio stativu, no lopta mu je odbila te ju je zakucao u mrežu Dioga Coste.

Uzvratna utakmica igra se 14. ožujka u Portu.