Gruđanke osvojile sedmi naslov rukometnih prvakinja BiH

Rukometašice HRK Grude, pobjedom u Zavidovićima matematički su osigurale sedmi naslov prvakinja Bosne i Hercegovine.

Utakmicu u Zavidovićima su Gruđanke otvorile vodstvom 1:0 pa 3:1, ali su domaće igračice uspjele poravnati na 3:3 u 7.minuti utakmice.

Grudskim rukometašicama je tih prvih 7-8 minuta trebalo da posložile sve kockice i da krenu sa igrom koju su pripremale za ovu utakmicu.

Onda slijedi furiozna zadnja trećina prvog poluvremena u kojoj Gruđanke prave 7:1 i na poluvremenu ostavljaju ekipu Krivaje na 7 postignutih golova.

Obrana grudske ekipe je igrala sjajno i jednostavno nije dozvoljavala domaćem napadu da dođe do izražaja. Ono što bi prošlo kroz obranu, zaustavljala je sjajna Milena Vujisić.

Drugo poluvrijeme je nastavljeno uz održavanje prednosti grudskih rukometašica od 6-8 golova prednosti sve do 46.minute. Nakon toga ponovo Gruđanke pojačavaju tempo i kreću u završnicu koja ih odvodi do super uvjerljive pobjede.

Cijela ekipa je odigrala odličnu utakmicu i na impresivan način osigurala povratak naslova prvakinja BiH u Grude.

Svaka pobjeda je važna i vrijedna, ali svaka pobjeda u Zavidovićima ima posebnu težinu u prvom redu zbog gledatelja. I u ovoj utakmici je domaća ekipa imala podršku 400-njak gledatelja svih 60 minuta.

Ovim putem zahvaljujemo domaćinu na fer i sportskoj igri i gledateljima na pljesku kojim su pozdravili grudske rukometašice, sedmerostruke prvakinje BiH nakon utakmice, ističu iz HRK Grude.