Golijada u susretu Radnika i Širokog Brijega za lijep završetak sezone

Nogometaši Širokoga Brijega gostovanje kod Radnika započeli su s najboljom mogućom momčadi u ovom trenutku, jer su željeli pobjedom okončati jednu dosta korektnu sezonu, u kojoj se neki možda očekivali i malo više, premda je primarni cilj (plasman u Europu) ipak ispunjen, ali i završiti na trećem mjestu, dakle ispred Sarajeva, no nisu uspjeli u tome pošto je susret okončan s neodlučenih 3:3.

Na kraju sezone Sarajevo i Široki Brijeg su bodvno poravnati, ali “bordo” momčad ima bolji međusobni skor.

I počeli su gosti odlično, jer su poveli već u 4. minuti. Kvesić je ubacio loptu pred gol domaćih, a Dražen Bagarić glavom pogodio za vodstvo Širokoga Brijega od 1:0.

Nakon tog početnog šoka domaćini ipak lagano preuzimaju inicijativu, te u 21. minuti stižu do zasluženoga izjednačenja. Dino Beširević je uputio neugodan udarac iz slobodnjaka, vratar Martin Zlomislić kratko odbio loptu, a na pravom mjestu se našao Filip Stojanović te ju je pospremio u gostujuću mrežu za izjednačujućih 1:1.

To je ujedno bio i rezultat prvoga poluvremena u kojemu do kraja nije bilo nekih posebno velikih uzbuđenja, pa se stekao dojam da su neodlučenim rezultatom nekako i jedni i drugi zadovoljni.

U velikom stilu: Zrinjski u Mostaru potopio Krupu

No, uvodnih petnaest minuta nastavka dvoboja bilo je pravo živo, jer su u tom razdoblju viđena čak tri pogotka. Dino Beširević je u 51. minuti lijepu akciju Radnika po lijevoj strani okončao pogotkom za 2:1, ali je samo dvije minute kasnije Josip Kvesić prizemnim udarcem svladao vratara domaćih i izjednačivši na 2:2 vratio stvari na početak.

Glišić je u 59. minuti na asistenciju Hadžića pogodio za novu prednost Radnika (to je isti onaj Glišić koji je na prethodnoj utakmici ovih klubova na Pecari nemoguće promašivao, a danas je eto tridesetak sekundi po ulasku u igru zabio gol), i kada su svi očekivali pobjedu domaćina Bagarić je u završnici susreta svojim drugim pogotkom postavio konačnih 3:3, pa su Širokobriježani ipak izbjegli poraz u posljednjoj utakmici sezone.

BIJELJINA – Gradski stadion. Sudac: Haris Kaljanac (Sarajevo). Utakmica 10. kola Lige za prvaka: Radnik – Široki Brijeg 3:3 (1:1). Strijelci: 0:1 Bagarić (4), 1:1 Stojanović (21), 2:1 Beširević (51), 2:2 Kvesić (53), 3:2 Glišić (59), 3:3 Bagarić (88).

FK RADNIK: Ružić – Radović, Martinović, Stojanović, Beširević, Vasić, Mekić, Peco, Hadžić, Despotović, Okić. Šef stručnoga stožera: Mladen Žižović.

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić – Kvesić, Barišić, Perković, Ćorluka, Begonja, Marić, Lončar, Baraban, Menalo, Bagarić. Šef stručnoga stožera: Goran Sablić.