U velikom stilu: Zrinjski u Mostaru potopio Krupu

Nogometaši Zrinjskoga u velikom stilu su okončali premijerligašku sezonu koja je svakako protekla u njihovoj dominaciji, baš kao i ona prošla, te ona prije nje. Igrači Blaža Sliškovića uvjerljivo su porazili Krupu sa 4:0 i na najljepši mogući način proslavili naslov sa svojim navijačima.

Furiozno je domaćin krenuo od samoga početka i već u 3. minuti poveo pogotkom Miloša Filipovića, kojemu je to inače bio 15. prvenstveni gol sezone zahvaljujući čemu je ponio i epitet najboljega strijelca lige.

Nova dobra akcija domaćih uslijedila je u 11. minuti, a istu je Marko Bencun okrunio pogotkom za 2:0. Pored dva postignuta gola Mostarci su u uvodnih 20-tak minuta imali još 3-4 velike prilike što najbolje govori o njihovoj dominaciji.

Međutim, stajanja nije bilo, pa se tako u 32. minuti dogodio i treći gol. Tom prilikom Todorović je probio lijevu stranu i ubacio za Harisa Handžića koji pogađa Fejzićevu mrežu za već uvjerljivih 3:0.

Do kraja prvoga poluvremena priliku je imao i Todorović, pokušavali su još Stojkić iz slobodnjaka, pa opet Filipović, a prvu priliku za goste iz Krupe propustio je bivši “Plemić” Lazar Marjanović u 36. minuti kada u presudnom trenutku nije na željeni način zahvatio loptu.

Nastavak susreta ipak je ponudio mnogo manje uzbuđenja, jer su domaćini povukli ručnu i igrali “reda radi”, čisto ono da dočekaju posljednji sučev zvižduk i sa svojim navijačima proslave novi naslov.

Iz tog drugoga dijela izdvojit ćemo tako detalj iz 64. minute kada je igru napustio Kenan Pirić oprostivši se od dresa Zrinjskoga uz veliki pljesak prisutnog gledateljstva, pa je umjesto njega na gol domaćih stao bivši vratar Širokoga Brijega Antonio Soldo.

Gostujući igrač Ilić u 69. minuti zaradio je žuti karton i postao prvi igrač s javnom opomenom što govori da je ovaj susret dobrano ipak bio revijalnoga, odnosno slavljeničkoga karaktera.

Slišković je u 70. minuti izvukao iz igre i Pezera pruživši priliku Jamaku, a samo minut nakon toga i po četvrti put vratar Fejzić je bio primoran vaditi loptu iz svoje mreže pošto se Filipović još jednom upisao među strijelce i stavio točku na i odličnoj i vlastitoj, kao i momčadskoj sezoni.

Golijada u susretu Radnika i Širokog Brijega za lijep završetak sezone

Desetak minuta prije kraja još jedan veliki potez povukao je Baka Slišković. Iz igre je izvadio Handžića, a šansu pružio kadetskom bh reprezentativcu Kristijanu Staniću, koji je par dana ranije potpisao profesionalni ugovor sa svojim klubom i u današnjoj utakmici zabilježio seniorski debi.

MOSTAR – Stadion Pod Bijelim Brijegom. Sudac: Admir Šehović (Sarajevo). Utakmica 10. kola Lige za prvaka: Zrinjski – Krupa 4:0 (3:0). Strijelci: 1:0 Filipović (3), 2:0 Bencun (11), 3:0 Handžić (32), 4:0 Filipović (71).

HŠK ZRINJSKI: Pirić (od 64. Soldo) – Galić, Barišić, Čirjak, Pezer (od 70. Jamak), Jakovljević, Stojkić, Todorović, Bencun, Filipović, Handžić. Šef stručnoga stožera: Blaž Slišković.

FK KRUPA: Fejzić – Galešić, Makitan, Dujaković, Guskić, Aleksić, Milanović, Ilić, Mirosavljević, Marjanović, Banović. Šef stručnoga stožera: Slobodan Starčević.