Gareth Bale “hat-trickom” odveo Real u finale klupskog SP-a

Nakon senzacionalnog plasmana Al Aina u finale Svjetskog klupskog prvenstva, danas je trostruki uzastopni europski prvak Real Madrid ušao u finale. Real je u drugom polufinalu s 3:1 pobijedio azijskog prvaka Kashimu.

Finale će se igrati u subotu u Abu Dhabiju.

Madriđani su poveli u 44. minuti golom Garetha Balea nakon lijepog duplog pasa s Marcelom, a isti je igrač dodao još dva gola u 53. i 55. minuti, prvi tako što je presjekao loše dodavanje unatrag, a drugi opet u ‘koprodukciji’ s Marcelom, piše HRT Sport.

U 60. minuti trener Solari poslao je Velšanina na zasluženi odmor, a Doi je tek smanjio zaostatak Kashime u 78. minuti pogotkom koji je prvo poništen zbog zaleđa, no priznat je nakon video-provjere.

Luka Modrić odigrao je za Real cijelu utakmicu i bio je vrlo solidan, iako nije u svojoj vrhunskoj formi očigledno je da se hrvatski kapetan osjeća sve bolje na terenu nakon neuvjerljivog početka sezone, kad mu je ‘glava’ još bila na SP-u u Rusiji.

Ovaj polufinalni dvoboj u Abu Dhabiju bio je repriza finala klupskog SP-a iz 2016. godine. Prije dvije godine u Yokohami ‘Kraljevski klub’ stigao je do drugog klupskog naslova svjetskog prvaka svladavši Kashimu 4:2 tek nakon produžetaka. Japanci su tada vodili 2:1, a produžetke je izborio Cristiano Ronaldo, koji je potom s još dva gola bio najzaslužniji za slavlje Reala.