Furiozni Zrinjski pregazio Radnik

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su Radnik iz Bijeljine 4:1 (4:0) u susretu 21. kola igranom u petak navečer na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru.

”Plemići” su pitanje pobjednika riješili već u prvih pola sata igre kada su postigli četiri pogotka te se na najbolji mogući način osvetili Radniku za jedini poraz u ovoj sezoni.

Već u 7. minuti Niko Janković je pogodio glavom za 1:0 na asistenciju Nemanje Bilbije.

Dvije minute kasnije Bilbija je strijelac za 2:0. Pucao je iz velike udaljenosti, lopta je na putu golu pogodila Batara i prevarila vratara Muminovića te završila u mreži.

Najboljem strijelcu lige je ovo 19. ovosezonski pogodak. Zanimljivo, Bilbija je sam postigao više pogodaka nego Široki Brijeg, Željezničar, Posušje i Leotar te isto kao Sloboda, Rudar i Radnik. Sjajni napadač dao je samo jedan gol manje od Sarajeva.

Zrinjski je u 18. minuti poveo 3:0. Ivan Bašić je pogodio izravno iz slobodnog udarca.

U 27. minuti rezultat je već glasio 4:0. Kerim Memija je centrirao, Batar promašuje loptu koja završava u mreži.

Počasni pogodak za goste (4:1) iz Bijeljine postigao je bivši igrač Zrinjskog Anes Vazda koji je u 86. minuti pogodio glavom nakon prvog Radnikovog kornera na utakmici.

Zrinjski se 17. pobjedom, a 11 uzastopnom, zacementirao na vrhu ljestvice Premijer lige BiH s 54 boda, čak 17 više od drugoplasirane Tuzle City. Radnik je ovim porazom ostao na posljednjem mjestu s 15 bodova.

• HŠK Zrinjski: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Bašić, Savić, Jakovljević, Janković, Memija, Kamenar, Tičinović, Bilbija.
  • FK Radnik: Muminović, Nikić, Batar, Popara, Vasić, Ristanović, Živković, Đorić, Pantelić, Šubert, Todorov.