Francuzi u posljednjim minutama slomili hrabre Albance

U dvoboju 2. kola A skupine EURA u Marseilleu su nogometaši Francuske golovimau posljednjim minutama pobijedili Albaniju s 2-0 (0-0) i praktički osigurali osminu finala.

Pobjedu su Francuzima osigurali Antoine Griezmann (90) i Dmitri Payet (90+5)

Griezmann je golom u zadnjoj minuti spasio Francuze, baš kao što je to učinio i Payet u dvoboju s Rumunjskom, a veznjak West Hama je u zadnjim sekundama potvrdio pobjedu. No, domaćini prvenstva su protiv čvrstih Albanaca pokazali niz slabosti koje bi ih trebali zabrinjavati, kada dođu puno jači suparnici. Albanci su se hrabro borili, čak su i napadali, ali su tragično primili dva gola u zadnjim minutama.

Francuski izbornik Didier Deshamps iznenadio je neuvrštanjem u početni sastav najvećih zvijezda Paula Pogbe i Antoinea Griezmanna umjesto kojih su zaigrali Kingsley Coman i Anthony Martial.

France vs Albania 2-0 – All Goals & Highlights… by footballlive55

To nije donijelo nikakav napredak u francuskoj igri u prvom poluvremenu, u kojem su se domaćini jako mučili i nisu stvorili niti jednu priliku, dok su Albanci, čvrsti u obrani, bili čak i opasniji u napadu. Deschamps je priznao pogrešku i odmah na poluvremenu uveo u igru Pogbu umjesto vrlo lošeg Martiala. U 52. minuti Albanci su mogli šokirati Francusku – na ubačenu loptu startali su Evra i Memushaj, a lopta se odbila od obojice i odsjela na lijevoj vratnici francuskog gola. U 69. minuti Francuzi su konačno uputili šut u okvir vrata, a udarac Girouda glavom završio je na vratnici. Francuzi su ulaskom Griezmanna dobili na agresivnosti, ali veliki broj ubačaj sa strane u kazneni prostor Albanaca nije urodio golom.

Napokon, u 90. minuti “albanski bunker” je probijen – s desne strane je ubacio Ramy, a Griezmann glavom oposlao loptu u sami kut vrata Berishe za erupciju oduševljenja na Velodromeu.U petoj minuti sudačke nadoknade Payet je udarcem desetak metara potvrdio teško izborenu pobjedu.