Engleska preokretom do pobjede nad Walesom

Nogometaši Engleske preokretom u drugom poluvremenu došli su do pobjede nad Walesom od 2:1 (0:1) u utakmici 2. kola skupine B odigranoj u četvrtak u Lensu.

Zahvaljujući svom najboljem igraču Garethu Baleu, reprezentacija Walesa u 42. minuti došla je do vodstva u 42. minuti, kad je napadač Real Madrida, iz slobodnog udarca s više od 30 metara udaljenosti od engleskih vrata, uspio svladati Joea Harta.

England Vs Wales 2-1 Goals and highlights by Sportsnews-funny

Engleski izbornik je na početku drugog poluvremena u igru ubacio Jamieja Vardyja i Daniela Sturridgea, a u svlačionici ostavio Harryja Kanea i Raheema Sterlinga, što mu se isplatilo u 56. minuti, kad je najbolji strijelac engleskog prvaka Leicester Cityja postigao izjednačujući pogodak.

Sve do druge minute sudačke nadoknade Englezi nisu uspjeli realizirati svoju nadmoć u posjedu lopte i udarcima, no tada je iz neposredne blizine Sturridge uspio provući loptu pokraj braniča Walesa i vratara Hennesseyja za pobjedu 2-1, čime je engleska reprezentacija zasjela na vrh ljestvice skupine B uoči posljednjeg kola.

Utakmicu pred 35.000 gledatelja na stadionu Bollaert-Delelis u Lensu sudio je Felix Brych iz Njemačke.