Francuzi u neviđenoj drami izborili finale EP

Rukometna reprezentacija Francuske pobijedila je Švedsku 34:30 i izborila finale Eura.

Švedska je vodila jedan razlike nakon isteka 60 minuta, no Francuzi su zabili nevjerojatan pogodak.

Francuzi su bili daleko bolja momčad u prvom poluvremenu, što je bilo vidljivo i na rezultatu, jer su u drugi dio utakmice ušli s vodstvom 17-11.

No, Švedska je za nešto više od devet minuta izbrisala zaostatak i izjednačila (18-18). Francuzi su nakratko opet postali efikasni i s tri uzastopna gola poveli 21-18 u 43. minuti. No, istom mjerom su uzvratili Šveđani i u 47. minuti opet izjednačili (21-21).

Tada je na scenu stupio švedski vratar Andreas Palicka, koji je obranio tri sedmerca zaredom i omogućio Šveđanima da u zadnje dvije minute uđu s dva gola prednosti. Imali su Šveđani gol prednosti i loptu za, činilo se, zadnji napad, ali je Gottfridssonu suđeno probijanje šest sekundi prije kraja. Francuzi su uspjeli doći do suparničkog deveterca, gdje im je s istekom vremena dosuđen slobodni udarac, piše Gol.hr.

Šveđani su postavili živi zid ispred Elohima Prandija, ali je Francuz uspio snažnim šutom poslati loptu između ruku švedskih igrača i pod gredu za izjednačenje na 27-27.

Švedski reprezentativci su ostali u nevjerici da im se to dogodilo, a tako su odigrali i dodatnih deset minuta. Dylan Nahi je postigao prva tri pogotka u produžetku, što su mu bili i jedini golovi na utakmici, od čega se Šveđani više nisu uspjeli oporaviti. Francuzi su tako došli do svog četvrtog finala na europskim prvenstvima, a u sva tri prethodna su izašli kao pobjednici.

Strijelce pobjedničke reprezentacije predvodio je Hugo Descat s osam pogodaka, a šest ih je postigao Dika Mem. Felix Claar je s devet golova bio najefikasniji u švedskoj reprezentaciji u kojoj je s 15 obrana briljirao Andreas Palicka, ali sve ih je zasjenio primljeni gol iz deveterca za produžetak.

U drugom polufinalu (20:30 sati) sastaju se Njemačka i Danska.