Finale za anale: Del Potro spasio tri meč-lopte i “ukrao” titulu Rogeru Federeru!

Juan Martin Del Potro osvojio je najveću titulu nakon US Opena 2008. godine, nakon što je u velikom finalu Indian Wellsa pobijedio Rogera Federera.

Argentinac Juan Martin Del Potro osvojio je naslov pobjednika ATP turnira u Indian Wellsu! On je u fantastičnom finalu svladao prvog tenisača svijeta i branitelja naslova Švicarca Rogera Federera sa 6-4, 6-7 (8), 7-6 (2).

Za Del Potra je ovo 22. osvojeni turnir u karijeri, ali prvi naslov na nekom iz serije Masters 1000 turnira te nakon US Opena iz 2008. najveća turnirska pobjeda u karijeri, a do nje je stigao spasivši tri meč-lopte.

Del Potro je osvojio prvi set zahvaljujući “breaku” u petoj igri, dok je pobjednik drugog i trećeg seta odlučen u “tie-breaku”. Federer je iskoristio tek sedmu set-loptu drugog seta, dvije je propustio na Del Potrov servis kod vodstva 5-4, zatim još tri vezane u odlučujućoj igri u kojoj je poveo 6-3 te još jednu kod vodstva 7-6. Prije no što je konačno iskoristio sedmu loptu za poravnanje u setovima Švicarac je morao spasiti i jednu meč-loptu Argentinca.

Treći set donio je još više dramatike, Federer je kod rezultata 4-4 po prvi put u susretu oduzeo servis Del Potru, a kada je servirao za meč propustio je tri meč-lopte, dvije vezane kod 40-15 i još jednu prednost. Del Potro je iskoristio novu priliku, “breakom ” stigao do 5-5, da bi dominirao “tie-breakom” u kojemu je poveo sa 5-0 i 6-1 te osigurao pet vezanih meč-lopti. Iskoristio je drugu od njih, javlja Gol.hr.

Bio je ovo 25. međusobni dvoboj Del Potra i Federera i sedma pobjeda Argentinca.