Filipović junak Zrinjskoga, Ubiparip i Zakarić kod Željezničara

Iznimno učinkovit bio je današnji nastavak u nogometnoj Premijerligi BiH s obzirom da su u tri odigrana susreta strijelci zabili čak 13 golova.

Najučinkovitiji bio je dvoboj u Krupi gdje je vodeći Željezničar slavio s 4:2 i zadržao bod prednosti nad Zrinjskim, koji je u Mostaru znatno teže od očekivanoga slomio otpor gostiju iz Gabele.

Željo je odlično otvorio susret u Krupi, te golovima Voje Ubiparipa u 9. i 25. minuti stigao do ranih 2:0. Kod prvog gola mu je asistirao Siniša Stevanović, a kod drugoga Asim Zec. Ipak, do završetka prvoga dijela domaći su smanjili pogotkom Radosava Aleksića u 35. minuti.

Gosti su odlično otvorili i nastavak susreta, pa je Goran Zakarić iz kaznenog udarca u 47. minuti (Vukotićevo igranje rukom) postigao gol za 3:1, međutim Krupa je na sličan način već u 54. minuti smanjila na 2:3. Mehremić je srušio Fajića, pa je sudac Živković ponovno pokazao na bijelu točku. Vratar Željezničara Kjosevski zaustavlja udarac Lazara Marjanovića, ali se lopta odbija do Slobodana Milanovića koji smanjuje na gol zaostatka.

Sve dvojbe oko pobjednika otklonjene su u 76. minuti kada se Zakarić i drugi put upisao među strijelce i postavio konačnih 2:4.

Zrinjski je Pod Bijelim Brijegom s 3:2 pobijedio GOŠK-a, a u junaka susreta se prometnuo trostruki strijelac Miloš Filipović. Gosti su u dva navrata vodili golovima Stefana Barića u 10. i Nardina Mulahusejnovića u 58. minuti, ali se domaćin vraćao, oba puta golovima Filipovića iz penala. Prvi postiže u 54., a drugi u 71. minuti da bi potom u 89. minuti zabio i gol iz igre, te na oduševljenje malobrojnih posjetitelja postavio konačnih 3:2.

Sloboda je također uspješno otvorila proljetnu polusezonu pobijedivši na Tušnju Mladost sa 2:0 golovima Edina Rustemovića u 70. i Anela Husića u 76. minuti.

Rezultati 19. kola:

Zrinjski – GOŠK 3:2, Krupa – Željezničar 2:4, Sloboda – Mladost 2:0. Još igraju: Čelik – Vitez (17.30), Radnik – Borac (nedjelja, 14.30), Široki Brijeg – Sarajevoi (nedjelja, 17.30).