Fener je prvak: Srbi doveli Turke na košarkaški tron Europe

Po prvi put u povijesti Eurolige turski tim je prvak Europe, pošto je sjajni Fenerbahce slavio protiv Olympiakosa u velikom finalu u Sinan Erdem Domeu rezultatom 80:64.

Od prve minute susreta turski predstavnik bio je mnogo bolji akter na parketu. Koliko je Fener bio dominantan, govori i činjenica da je Olympiakos u ovom susretu imao samo jedno vodstvo, i to u trećoj minuti prve dionice rezultatom 6:5. U svim ostalim dijelovima susreta Fenerbahce je bio mnogo bolji rival i slavio je uvjerljivu pobjedu, navodi ScSport.ba.

Nošeni podrškom temperamentnih i bučnih navijača, košarkaši Fenerbahcea su najveću prednost stvorili krajem treće četvrtine kada je, u nekoliko navrata, prednost iznosila i 14 poena. To je bio nenadoknadiv minus za grčkoga predstavnika.

Ono što je prevagnulo u korist Fenera, jeste neutralizacija taktičke igre Olympiakosa, pa se može reći da je legendarni Željko Obradović na pravi način postavio ovaj susret.

U posljednjoj četvrtini nije bilo nikakve dvojbe. Fenerbahce je priveo utakmicu kraju rutinski.

Najefikasniji su bili Bogdan Bogdanović i Nikola Kalinić koji su upisali po 17 poena na ovom susretu, a dvoznamenkasti su bili još Gigi Datome sa 11 i Ekpe Udoh sa 10 poena.

U poraženom timu Khem Birch je postigao 14 poena, a jedini dvoznamenkast uz njega je bio Nikola Milutinov s 10 poena.

Za legendarnoga trenera Željka Obradovića ovo je već deveta titula europskoga prvaka.