Fantastični Zubčić od 21. mjesta do postolja

Hrvatski skijaš Filip Zubčić je nakon subotnje pobjede danas osvojio treće mjesto u trećem veleslalomu sezone održanom u talijanskoj Santa Caterini.

Zubčić je odradio slabu prvu vožnju i završio je tek na 21. mjestu, s 1,25 sekundi zaostatka za tada vodećim Marcom Odermattom.  No “eksplodirao” je u drugoj vožnji i osvojio je treće mjesto, pretekla su ga do kraja samo dvojica.

Do ponedjeljka je Zubčić dva puta bio prvi, dva puta drugi, a danas je uzeo i treće mjesto. Prvu pobjedu ostvario je u japanskoj Naebi prošle sezone. Drugi je bio u siječnju ove godine u Adelbodenu, te dva mjeseca kasnije u Hinterstoderu.

Pobijedio je Švicarac Odermatt (2:08,42), drugi je bio Tommy Ford (+0,73), a Zubčić je imao zaostatak od 0,78 sekundi, javlja HRT.

Ovo je 127. put da su neki hrvatski skijaš ili skijašica na pobjedničkom postolju. Zubčić se time izjednačio s Natkom Zrnčićem Dimom, obojica imaju po pet plasmana na postolje.

Utrka se prvotno trebala održati u nedjelju, ali je otkazana zbog velike količine novonapadalog snijega.