Fantastični Özil srušio rekord i odveo Arsenal do preokreta

Nogometaši Arsenala ostvarili su sedmu uzastopnu pobjedu u Premierligi svladavši u susretu 9. kola Leicester City sa 3:1 (1:1) na svom Emiratesu.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i nakon nekoliko propuštenih prilika poveli kada je u 31. minuti ubačaj Chilwella pogodio u nogu Bellerina i skrenuo u mrežu nemoćnog Lena.

Arsenal je uspio poravnati pred sam kraj prvog poluvremena kada je Mesut Özil u 44. minuti lijepim udarcem okrunio protunapad Topnika. Bio je to njegov 30. pogodak u Premierligi čime je prestigao Jürgena Klinsmanna i postao najbolji njemački strijelac u povijesti elitnog razreda engleskog nogometa.

U nastavku je Aubameyang s dva gola neposredno po ulasku u igru osigurao pobjedu domaćima. On je u igru ušao u 61. minuti, a u strijelce se upisao u 63. i 66. minuti. Pobjednički golovi pali su nakon sjajnih akcija u kojima je s velemajstorskim potezima sudjelovao najbolji pojedinac i kapetan Topnika Özil.

Kod drugog je gola sjajnom dubinskom loptom ”rasparao” obranu Lisica i uposlio asistenta Bellerina, dok je kod trećeg prvo majstorski propustio loptu, pa asistirao za drugi pogodak Aubameyanga.

Četvrti Arsenal sada ima 21 bod, kao i treći Chelsea te peti Tottenham Hotspur, dva boda više imaju Manchester City i Liverpool, dok je Leicester 11. sa 12 bodova.