Fantastični Griezmann odveo Barcelonu u polufinale

U četvrtfinalu Copa del Rey, Granada je dočekala favoriziranu Barcelonu koja se u zadnjim trenucima susreta spasila i na kraju izborila polufinale.

Od prve minute Barcelona je pokazivala nadmoć te je gol visio u zraku. Sjajne prilike su imali Messi i Griezmann, ali lopta nije htjela u gol, barem ne u gol Granade.

Zato je kazna uslijedila na drugoj strani golom Kenedyja u 33. minuti i Soldada u 47. minuti, ali Gradana nije uspjela sačuvati prednost. Barcelona je smanjila na 2-1 u 88. minuti nakon što je Griezmann iz mrtvoga kuta na asistenciju Messija napucao golmana u nogu, a lopta se od njega odbila u gol.

Gotovo identičan gol je uslijedio u sudačkoj nadoknadi kad je Messi ponovno pronašao Griezmanna na istom mjestu, a Francuz asistirao za Albu koji glavom zabija za produžetke.

Barcelona je sjajno izgledala na početku produžetka te se samo čekalo da padne gol, a to se dogodilo u 100. minuti kad je Griezmann glavom zabio za vodstvo Barcelone od 2:3.

Samo tri minute kasnije, Dest je skrivio jedanaesterac te Fede zabija i unosi novu dramu u utakmicu.

Već u 108. minuti De Jong je pokupio odbijanac i zabio za 3:4. Gosti su Granadu slomili u 110. minuti kad je Jordi Alba predivnim volejem zakucao loptu pod gredu za konačnih 3:5.

Podsjetimo da su iz kupa ranije ispali Real Madrid i Atletico Madrid te je Barcelona veliki favorit za osvajanje Copa del Reyja.