Fantastični Dončić postigao 41 poen pridružio se Jordanovom povijesnom postignuću

U matineji nedjeljnog NBA programa Dallas Mavericksi su u teksaškom dvoboju svladali Houston Rocketse sa 137:123…

Raniji dvoboj NBA nedjelje donio je pravu poslasticu za Europljane koji mogu gledati svoje pulene u atraktivnom terminu. Dallas Mavericksi vođeni Lukom Dončićem i Kristapsom Porzingisom su u utakmici jakih napada i nepostojećih obrana svladali Houston Rocketse sa 137:123, piše Sportnet.rtl.hr.

Odmah u prvoj dionici su Mavericksi postavili ritam. Nakon 10 minuta košarke bilo je 32:29, a do kraja prve dionice Porzingis predvodi 13:0 seriju za 45:29. Slična prednost održava se i do poluvremena na kojem je 78:60.

U trećoj dionici su Mavsi malo prikočili, a kod domaćina vuku Harden i Westbrook uz pomoć Capele i Tuckera pa je pred posljednju dionicu 105:95 za Mavse. Westbrook je silovito krenuo u zadnju četvrtinu te je osam minuta do kraja tek 112:107.

No, tada kreće Dončić. Slovenac je do kraja zabio 11 od 25 poena svoje ekipe te je pokazao zašto je hit lige i zašto je jedan od prvih favorita za MVP-a lige. Dončić je utakmicu završio s 41 poenom uz 10 asistencija i šest skokova, a pomogao je i Tim Hardaway Jr. s 31 poenom. Porzingis je imao double-double od 23 poena i 13 skokova.

To mu je već peta utakmica u nizu u kojoj je zabio 30 i više poena, a statističari su izračunali, koliko je to zapravo respektabilno, da su od 1983. godine to napravili još samo Michael Jordan, James Harden i Russell Westbrook.

Houston su vodili dežurni krivci. Harden je bio na rubu triple-doublea s 32 poena, 11 asistencija i devet skokova, ali uz užasan šut, a Westbrook je postigao 27 poena. Capela je dodao sjajni double-double od 21 poen u 22 skoka.

Sjajan Šarićev nastup u porazu Phoenixa, Zubac skakački dobar, ali ga limitirale osobne pogreške