Džeko strijelac i asistent u uvjerljivoj pobjedi Intera

Nogometaši Intera u subotu su na svom terenu pobijedili Genou s 4:0 u okviru prvog kola nove sezone talijanske Serije A.

Debi u dresu Intera upisao je i Edin Džeko koji je pokazao da će biti odlična zamjena za Romelua Lukakua.

Aktualni prvaci Italije odlično su otvorili utakmicu i stigli su do prednosti već u šestoj minuti. Calhanoglu je izveo korner, a najviši u kaznenom prostoru gostiju bio je Škriniar koji pogađa za 1:0.

Inter je do drugog gola stigao već u 14. minuti. Ovaj put Džeko je bio asistent, a sjajan pogodak za 2:0 postigao je Calhanoglu koji je također pokazao da će biti veliko pojačanje.

Nekoliko minuta kasnije i Džeko je mogao do gola. Odlično je šutirao s desetak metara, ali je lopta na kraju pogodila gredu. Inter je u 43. minuti zabio i treći gol preko Perišića, ali je isti poništen zbog zaleđa.

Početkom drugog poluvremena Calhanoglu je ponovo zatresao mrežu gostujućeg tima, ali je i ovaj put pogodak poništen zbog zaleđa u kojem je bio Perišić.

Džeko je veliku priliku imao u 71. minuti utakmice. Calhanoglu je izveo korner, a Džeko s pet metara glavom šutira pravo u Sirigua, te je ostalo 2:0 na semaforu.

Međutim, tri minute kasnije Inter konačno stiže do trećeg gola. Džeko odlično šutira s vrha kaznenog prostora, ali Sirigu ponovno brani. No, lopta se odbila do Barelle koji je odlično uposlio Vidala, a Čileanac pogađa za 3:0, prenosi Sportsport.ba.

No, konačnu riječ na utakmici imao je upravo Džeko. U 88. minuti utakmice Vidal je odlično uposlio bh. reprezentativca koji glavom matira golmana gostujućeg tima i postavlja konačnih 4:0.