Donna Vekić nakon velike borbe ipak izgubila u finalu Washingtona

Donna Vekić izgubila je u finalu WTA turnira u Washingtonu protiv Ruskinje Svetlane Kuznecove sa  4-6, 7-6(7), 6-2.

Hrvatska tenisačica imala je sve u svojim rukama, ali nije uspjela doći do pobjede. Osvojila je prvi set, u tie breaku drugog bila na dva poena do osvajanja meča, ali uporna Ruskinja odigrala je najbolje najvažnije poene i na kraju preokrenula finale.

Vekić je sjajno otvorila susret. Oduzela je servis Kuznjecovoj odmah početkom meča i sačuvala prednost do kraja prve dionice. U drugom setu Ruskinja je zaigrala bolje, a obje tenisačice uspjele su sačuvati servis do tie-breaka.

I tu je sve bilo izjednačeno. Doduše, Kuznjecova je napravila mini-break, imala 4:2, ali Donna se ratničkom igrom ponovno vratila, izborila 6:6, i onda pokleknula kod rezultata 7:7. Presudio je jedan poen, i usmjerio meč na stranu 33-godišnje Ruskinje, 87. tenisačice svijeta.

Gubitak dramatičnog tie-breaka ostavio je traga na Vekić, Kuznjecova je odmah na početku trećeg seta oduzela servis, potom napravila i drugi i otišla do konačnih 6:2 u trećem setu.