Donald Young osvojio svega dva gema protiv sjajnog Borne Ćorića

Borna Ćorić je u prvom kolu ATP Masters 1000 turnira u Indian Wellsu za samo 58 minuta igre otpuhao Amerikanca Donalda Younga uz samo dva izgubljena gema. Young je u meč ušao s tek jednom pobjedom iz posljednjih osam partija, no to nipošto ne umanjuje uspjeh Ćorića koji je sjajno otvorio turnir u Indian Wellsu.

Bio je ovo treći međusobni susret Borne Ćorića i Donalda Younga i treća pobjeda hrvatskog tenisača.

U prvom setu Ćorić je osvojio 25, a Amerikanac svega 9 poena i set je okončan s maksimalnih 6:0 u korist hrvatskoga tenisača.

Young se uspio sabrati i uzeti servis na otvaranju drugog seta, no to je praktički bilo sve što je Amerikanac pokazao. Ćorić je nastavio igrati agresivno, precizno i prije svega pametno i već u sljedećem servis gemu Younga uzeti break i odvojiti se na 3:1.

Borna je pri rezultatu 4:2 još jednom uzeo servis Younga. Zanimljivo je da je hrvatski tenisač iskoristio svih pet izborenih prilika za oduzimanje servisa u meču, a to možda i najbolje oslikava nemoć Amerikanca. Ćorić je bez izgubljenog poena uzeo posljednji gem u meču i za samo 58 minuta igre pregazio Younga sa 6:0, 6:2.

Ćorić će u drugom kolu na Alberta Ramosa s kojim je do sada igrao dva puta. Ima jednu pobjedu i jedan poraz.

Ivo Karlović nije se uspio plasirati u drugo kolo. Hrvatski je tenisač nakon velike borbe u tri seta izgubio od Nijemca Maximiliana Marterera. Karlović je u drugom setu propustio iskoristiti meč loptu, potom rano izgubio servis u tie breaku čime je Marterer došao do 1:1 u setovima. U odlučujućem setu bolje se snašao njemački tenisač i zasluženo prošao u drugo kolo.

Završilo je sa 6:7, 7:6, 6:3 u korist njemačkoga igrača.