Domaćin u šoku: Fantastični Portugal pregazio Šveđane

Rukometaši Portugala pobijedili su večeras Švedsku u Malmeu rezultatom 35:25 u susretu drugog kruga na Evropskom prvenstvu.

Portugal je na otvaranju poveo s 2:0, ali Šveđani su ubrzo uzvratili, pa se do sredine prvog poluvremena igralo gol za gol, prenosi Sportsport.ba.

Ipak, Portugal je taj koji pravi prvu značajniju razliku. U 19. minuti golom Magalhaesa dolaze do tri razlike (11:8), imali su i plus četiri u jednom trenutku, a na odmor ipak odlaze s tri gola prednosti, 15:12.

U nastavku utakmice Portugal je zaista sjajan. Izabranici Paula Pereire igrali su fantastično, a Švedska nije imala pravi odgovor na igru reprezentacije koja bi u idućim godinama mogla ostaviti velik trag u ovom sportu.

Prednost reprezentacije Portugala rasla je konstantno i na kraju su Portugalci zasluženo stigli do trijumfa koji ih ostavlja u igri za plasman u polufinale.

Svi rukometaši koji su dobili priliku u reprezentaciji Portugala igrali su odlično. Najefikasniji su bili Fabio Magalhaes, Ferraz i Rui Silva s po šest golova.

Kod Švedske Pettersson i Nilsson su zabili po četiri pogotka.