Dirljiv povratak nogometa u Turskoj

Utakmicom 23. kola Super lige između Fenerbahçea i Konyaspora nastavljena je sezona u prvoj ligi Turske nakon velike tragedije koja je pogodila ovu državu ranije ovog mjeseca.

Na stadionu su viđene emotivne scene te je sve bilo u znaku počasti gradovima koje je pogodio katastrofalni zemljotres, piše Klix.ba.

Ipak, nakon prvog sudačkog zvižduka na terenu je sve bilo osim miroljubivo. Tako smo u prvom poluvremenu vidjeli nekoliko žestokih startova, a sudac je podijelio čak pet žutih kartona, od čega jedan dupli pa su gosti od 22. minute igrali s igračem manje.

Prvi gol nakon pauze postigao je Valencia iz penala, a onda je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena udvostručio vodstvo.

Fenerbahçe je dominirao i u nastavku, a pola sata prije kraja meča stigli su trećeg gola preko Kinga. Konačnih 4:0 postavio je Szalai u 79. minuti.

Inače, Fenerbahçe je drugi na tablici Super lige sa šest bodova manje u odnosu na lidera Galatasaraya, dok je Konyaspor na osmoj poziciji.