Dinamo se pobjedom nad Celticom oprostio od Europe

U susretu posljednjeg, šestoga kola skupine D Europske lige nogometaši Dinama su na maksimirskom stadionu svladali Celtic 4:3 i pobjedom se oprostili od Europe.

Tri je pogotka za Dinamo postigao Marko Pjaca (14, 39, 50), a u strijelce se upisao i Marcelo Brozović (49). Pogotke za Celtic postigli su Chris Commons (23) i Stefan Šćepović (30, 81).

U drugom susretu ove skupine Red Bull je u Salzburgu pobijedio rumunjsku Astru 5:1. Pogotke za Austrijance su postigli Sabitzer (9), Kampl (34, 90+2) i Alan (46, 70), a za Rumunje strijelac je bio Florescu (51).

Red Bull je tako zauzeo prvo mjesto u skupini s 16, Celtic je drugi s osam, Dinamo je osvojio treće mjesto sa šest, a Astra je posljednja s četiri boda.

Hrvatski prvak je Europsku ligu zaključio onako kako je i počeo natjecanje. Nakon Astre (5:1), u Maksimiru je pao i Celtic (4:3), no to su bili i jedini bodovi i svijetli trenuci Dinama u Europi. Protiv ipak oslabljenoga sastava Celtica istaknuo se devetnaestogodišnji Marko Pjaca s tri pogotka, a da nije bilo velike smušenosti obrane prilikom sva tri gola Celtica, pobjeda je mogla biti uvjerljivija.

Dinamo je poveo zahvaljujući sjajnom potezu mladog Pjace, koji je prihvatio loptu od Ademija, prošao varkom braniča Matthewsa i pogodio mrežu ispod vratara Gordona. U 23. minuti Škoti su izjednačili iz očitog zaleđa nakon što je iz slobodnog udarca lopta pogodila u leđa igrača Celtica, odbila se u zrak, a Commons s tri metra glavom svladao Eduarda. U 30. minuti Celtic je nakon i drugog slobodnog udarca poveo. Commons je pogodio gredu, a odbijenu loptu prihvatio je Šćepović i lako pogodio za 1:2. Dinamo je izjednačio u 39. minuti i opet je strijelac bio Pjaca. Ponovno je pogriješio branič Matthews, a udarac Pjace je u mrežu skrenuo van Dijk. Pjaca je u 41. minuti mogao postići i “hat-trick” već u prvom dijelu, opalio je s desetak metara, no vratar Gordon je obranio.

U prvih pet minuta drugog dijela Dinamo je postigao dva prekrasna pogotka. Najprije je u 49. minuti Antolić pronašao Brozovića koji je punom nogom pogodio sami kut, a samo minutu kasnije Pjaca je došao od “hat-tricka” neobranjivim udarcem s 18 metara. U 81. minuti uslijedila je još jedna neopreznost Dinamo obrane. Nakon prodora Izaguirrea, Pivarić je pogodio svoju mrežu, no UEFA gol pripisuje Šćepoviću. U 86. minuti zagrebačku momčad je “poljubila” i sreća jer je Šćepović glavom pogodio vratnicu.