Dinamo razbio Anderlecht!

Fantastični Dinamo je u 2. kolu skupine D Europa lige u Bruxellesu pobijedio Anderlecht 2:0 i napravio veliki korak prema prolasku skupine.

Nenad Bjelica pomalo je iznenadio početnim sastavom – na klupi je zbog ozljede prepona ostao Gavranović, dok je njegovo mjesto u špici zauzeo stasiti Petković, piše Goal.com.

Laganu početnu inicijativu preuzeo je belgijski sastav, a prvi pokušaj vidjeli smo u 7. minuti kada je Livakovića iz daljine zagrijao Dimata . Ozbiljniju priliku kreirao je Bakkali u 10. minuti, no njegov udarac s ruba kaznenog prostora nije bio precizan.

Svojevrsni problemi za modre nastupili su u 11. minuti kada je zbog oštrog i grubog starta rano požutio Stojanović .

U idućih nekoliko minuta zagrebačka se momčad othrvala početnom pritisku domaćina te je imala čak dvije izgledne prilike. Najprije je u 16. minuti Didillon sjajno obranio krasan udarac Olma s ruba šesnaesterca, da bi nekoliko trenutaka kasnije, nakon izrađene akcije iz kornera kojem je prethodio atraktivni pokušaj Dilavera, Hajrović promašio veliku priliku tukavši nogom s 16 metara.

Buđenje Dinama došlo je na naplatu u 18. minuti kada Vranješ u kaznenom prostoru nesmotreno ruši Petkovića , a sudac pokazuje na bijelu točku. Sigurni realizator najstrože kazne je bh. nogometaš Hajrović.

Nakon postignutog gola hrvatski prvak je dobio nova krila te je vrlo lako mogao i poduplati prednost. Najprije je u 21. minuti iskosa mlako tukao Oršić , a onda je dvije minute kasnije Gojak promašio još bolju priliku. Bh. nogometaš se, nakon sjajnog Petkovićevog proigravanja petom, našao u situaciji jedan na jedan, no tukao je loše, kao da se uplašio ponuđene prilike.

Ljubičasti su se iz crne rube probudili u 34. minuti kada je Santinijev volej blokiran te je Anderlecht izveo korner. Nešto bolji period briselskog kluba se nastavio te je u 38. minuti Livaković pravovremenim boksanjem spriječio opsanost, ali i u padu nagazio suigrača Dilavera.

U 44. minuti Dinamo je skoro primio bizaran gol – lopta se nakon udarca iz kuta odbila do Dimate čiji udarac (rukom) blokira Dilaver, a lopta prolazi tik do Livakovićeve vratnice.

Tako je gostujući sastav na odmor otišao s potpuno zasluženom prednosti koja je mogla, čak i trebala, biti i puno veća.

Na početku nastavka Bjelica je bio prisiljen obaviti zamjenu – Perić je zamijenio ozlijeđenog Dilavera.

Na samom startu nastavka ljubičasti su ostali s desetoricom! Olmo je u polukontri driblingom prevario Vranješa koji ga potom ruši i zarađuje drugi žuti karton. Iz proizašlog slobodnog udarca sjajno je tukao Oršić, no Didillon paradom spašava svoju mrežu.

Nastavile su se redati prilike za modre – u 49. minuti Hajrović neometan glavom s nekoliko metara tuče ravno u vratara, no Didillon nespretnom reakcijom gotovo gura loptu u vlastitu mrežu. Tehnologija je pokazala da je nedostajalo nekoliko centimetara…

Nakon po njih šokantnog početka drugog dijela, igrači Anderlechta su se konsolidirali te pokušali nešto kreirati prema naprijed – rezultat je nekoliko ubacivanja i pokušaja iz kornera.

Sastav Nenada Bjelice svoje je prilike čekao iz kontre. Jednu takvu su dočekali u 59. minuti kada je Olmo iz kontre tukao ravno u vratara koji odbija loptu u gredu. Četiri minute potom u šansi se našao Petković, no modri napadač nije uspio dobro iskontrolirati loptu.

Igrala se 66. minuta kada je novu priliku za modre propustio Oršić pucavši slabo po podu, a u istoj minuti Hajrović je pokušao lobom prevariti istrčalog Didillona.

Veliki korak ka drugoj pobjedi u dvije utakmice Dinamo je napravio u 68. minuti kada je Gojak pogodio za povećanje prednosti. Bh. nogometaš za svoj gol može zahvaliti igraču Anderlechta od kojeg se lopta odbila prevarivši tako Didillona.

Ljubičasti su u trenucima nakon primljenog pogotka bili potpuno zbunjeni, Dinamo je mogao i do trećeg, no dalekometni pokušaj Rrahmanija je završio u bloku.

Nemoćni domaćini pokušali su zaprijetiti preko donekle raspoloženog Bakkalija, međutim njegov udarac Livaković je ukrotio bez većih problema, piše Goal.com.

Anderlecht (4-4-2): Didillon – Najar, Vranješ, Sanneh, Milić – Bakkali, Makarenko, Trebel, Amuzu – Santini, Dimata.
Dinamo (4-1-4-1): Livaković – Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani – Ademi – Hajrović, Gojak, Olmo, Oršić – Petković.