Dinamo pobijedio Slaven Belupo

Nekoliko sati nakon što je Dinamo dobio novog predsjednika Velimira Zajeca, “Modri” su u susretu 26. kola SuperSport HNL-a na stadionu Maksimir pred 5.000 gledatelja pobijedili Slaven Belupo sa 5-2 nastavivši utrku za prvo mjesto.

Dinamo je vodio 2-0 golovima Tibora Halilovića (7) i Gabriela Vidovića (19), no gosti iz Koprivnice su izjednačili preko Ivana Lepinjice (22) i Mateja Šakote (59).

Sandro Kulenović je u 70. minuti pogodio iz kaznenog udarca za novu prednost Dinama, a sve dvojbe je razriješio Martin Baturina pogodivši u 82. minuti za 4-2. U sudačkoj nadoknadi Baturina je realizirao jedanaesterac za konačnih 5-2.

Počelo je sjajno za “Modre”, Halilović je već u sedmoj minuti sjajnim udarcem sa 20 metara doveo domaći sastav u vodstvo. U 19. minuti već je bilo 2-0. Vidović se najbolje snašao u gužvi nakon ubačaja i matirao Ivana Suška. U tim se trenucima činilo kako će hrvatski prvak rutinski odraditi dvoboj protiv Slavena.

No, već u 22. minuti gosti su smanjili. Halilović je izgubio loptu, Štrkalj je petom proigrao Lepinjicu, a ovaj lijepim udarcem pogodio za smanjenje rezultata. U 27. minuti gosti su postigli i drugi gol, no Dinamo je spasio VAR jer je strijelac Murić bio u zaleđu.

U nastavku susreta gosti su bili posve ravnopravni i u 59. minuti su uspjeli izjednačiti. Halilović je ponovo bio krivac za pogodak, poslao je krivu loptu do Šakote koji je sjajno pogodio za 2-2 i šok na Maksimiru.

No, radost gostiju nije dugo trajala. Sudac Kolarić je u 66. minuti dosudio kazneni udarac za Dinamo nakon duela Lepinjice i Baturine. VAR provjera je trajala skoro četiri minute i sudac je na koncu pokazao na bijelu točku, a Kulenović je bio siguran pogodivši za 3-2.

Korak bliže pobjedi hrvatski prvak je stigao u 82. minuti sjajnim golom Martina Baturine sa 20-tak metra. Baturina je u drugoj minuti sudačke nadoknade stavio točku na “i” realiziravši kazneni udarac za 5-2. Jedanaesterac je skrivio Agbekporno igravši rukom.