Rijeka ponovno na vrhu ljestvice, Marić upisao asistenciju

U derbiju 26. kola SuperSport HNL-a Rijeka je na Rujevici pred 6.728 gledatelja pobijedila Osijek sa 3-0 vrativši se na vrh ljestvice.

Nakon što su nogometaši Hajduka “prenoćili” na vrhu ljestvice, Rijeka se pobjedom protiv Osijeka ponovo vratila na prvo mjesto.

Junak susreta bio je trostruki strijelac Veldin Hodža (21, 23, 62).

Prvu priliku na utakmici imali su domaćini već u 4. minuti. Nakon ubačaja Tonija Fruka iz prekida, Stjepan Radeljić je pucao glavom, ali je Marko Malenica obranio udarac bivšeg igrača Osijeka.

Gosti su uzvratili u 12. minuti velikom prilikom Vedrana Jugovića koji je iskoristio neopreznost domaće obrane i pucao iskosa s desne strane, ali je pogodio gredu.

Rijeka je povela u 21. minuti golom Veldina Hodže nakon lijepe asistencije Fruka. Samo dvije minute kasnije Hodža je postigao i drugi gol na utakmici. Mirko Marić je odlično ubacio s lijeve strane, a Hodža vrlo spretno reagirao na 5-6 metara pogodivši za 2-0.

Osijek je mogao smanjiti u 30. minuti, no Slavko Bralić je nakon ubačaja Petra Pušića trebao bolje reagirati. Rijeka je u kontri ponovno bila opasna preko Marca Pašalića, ali nije bilo dovoljno preciznosti u završnici akcije.

U 42. minuti sve je moglo biti gotovo, no domaći igrači su u istom napadu dva puta tresli okvir gola. Prvo je Fruk pucao sa 18 metara pogodivši stativu, lopta se odbila do Marića koji je “lažnjakom slomio” svog čuvara i pucao, ali je i on uzdrmao okvir gola.

Kazna je mogla uslijediti u 43. minuti, Roko Jurišić se našao sam na drugoj vratnici, ali je slabo pucao propustivši veliku priliku za goste.

U nastavku susreta prvi su zaprijetili domaćini, Marić je pucao u gornji desni kut, no Malenica je uspio obraniti. U 56. minuti sa 20-tak metara je po “hat-trick” išao Hodža, ali je pucao preko gola. No, u 62. minuti je Hodža bio precizan. Fruk je povukao kontru, gurnuo za Hodžu koji je sjajno prebacio Malenicu za 3-0.

Gosti su u 83. minuti moglo do smanjenja rezultata, no Andre Duarte nakon ubačaja iz kornera nije uspio svladati Nediljka Labrovića.

Rijeka vodi na ljestvici sa 56 bodova, Hajduk ima 55, Dinamo je treći sa 48 bodova i dva susreta manje, a četvrti je Osijek sa 36 bodova. Od 17.30 sastaju se Dinamo i Slaven Belupo.