Dinamo nemoćan na gostovanju kod Atalante

GNK Dinamo Zagreb izgubio je rezultatom 2:0 u petom kolu grupne faze Lige prvaka u gostima protiv Atalante.

Dinamo je u prvoj utakmici u Zagrebu upisao visoku pobjedu od 4:0 tako da mu je iz ovog susreta bio dovoljan bod za osiguranje barem trećeg mjesta i drugog uzastupnog europskog proljeća, ali izabranici Nenada Bjelice odigrali su loše uzvratni dvoboj.

Modri su imali sjajnu podršku s tribina na San Siru tijekom cijele utakmice, ali oni nisu dobro reagirali na terenu. Nogometaši Atalante odlučno su ušli u utakmicu i na samom otvaranju promašili su dva zicera: Hateboer nije uspio dobro zahvatiti loptu na pet metara i u sljedećem navratu Pašalić nije dobro reagirao.

Domaćini su do vodstva od 1:0 došli u 27. minuti pogotkom iz jedanaesterca kojeg je skrivio Perić kada je srušio Muriel. Precizan je bio Muriel.

Nova pogreška Perića dovela je do nove šanse Atalante u 32. minuti, ali Muriel loptu šalje preko gola. Dinamo je odličnu priliku imao u 36. minuti kada je sjajan udarac uputio Oršić, no lopta je završila na gredi.

Bila je to potpuno drugačija predstava domaćina za razliku od prve utakmice. U prvom su poluvremenu nadigrali goste i priredili dosta izglednih situacija, dok je Dinamu nedostajalo koncentracije u redovima, ali na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Atalante.

Gori početak drugoga poluvremena nije mogao biti za Dinamo. Golčinu u 47. minuti postigao je Papu Gomez.

Poslije drugog pogotka Atalanta je u potpunosti preuzela inicijativu i imala više prilika podići vodstvo, dok je bezidejni Dinamo s druge strane odigrao jako loše drugo poluvrijeme. Imali su Modri u 93. minuti veliku šansu za postići pogodak, ali do promjene rezultata nije došlo.

U drugom susretu ove skupine Manchester City i Šahtar remizirali su rezultatom 1:1.

Atalanta: Gollini – Toloi, Kjaer, Palomino – Freuler, Hateboer, Gosens, De Roon – Pašalić – Gomez, Muriel.

Dinamo: Livaković – Perić, Dilaver, Theophile – Stojanović, Ivanušec, Ademi, Olmo, Leovac – Oršić, Petković.