Dinamo golom u 90. minuti pobijedio Slaven Belupo

Dinamo je u sklopu 29. kola Prve HNL na Maksimiru dočekao Slaven Belupo i teškom mukom pred 2000 gledatelja pobijedio s 3:2.

Bila je to prva Dinamova utakmica na domaćem stadionu nakon nastavka prvenstva. Sat vremena prije dvoboja u Zagrebu se osjetio novi potres, 3,1 po Richteru, srećom nije došlo do novog oštećenja na maksimirskom stadionu.

U 13. minuti Damian Kadzior je zatresao mrežu Slaven Belupa, no sudac je označio zaleđe.

Tri minute poslije odlična prilika za Slaven, bila je to brza akcija i kontra, no srećom po Dinamo Gvardiol je blokirao udarac Krstanovića i bio je to samo udarac iz kuta za Koprivničane.

U 23. minuti Kadzior se ipak upisuje u strijelce i Dinamo vodi 1:0. Luka Ivanušec povećao je prednost domaćina na 2:0 golom u 37. minuti.

U završnici prvog dijela momčad iz Koprivnice uspjela je smanjiti zaostatak na 1:2. Autogol je postigao Kevin Theophile-Catherine u 45. minuti.

Nije to bio kraj Dinamovim mukama. Nakon samo dvije minute igre u nastavku susreta ogromnu pogrešku napravio je Theophile-Catherine, Glavčić je proigrao Limu, koji je pobjegao Dinamovom stoperu i rutinski pogodio za izjednačenje na 2:2.

Kad se već činilo da će Dinamo opet razočarati remijem, Antonio Marin je iz kornera ubacio, a Petković je glavom poslao loptu u mrežu za vodstvo domaćina 3:2. Bila je to 90. minuta i, srećom po Dinamo, uskoro je sviran kraj susreta, prenosi HRT.

Dinamo je u prošlom kolu izgubio od Lokomotive s 0:1, a Slaven Belupo je u Koprivnici protiv Osijeka odigrao 0:0.

Ovo je bilo prvo kolo nastavka prvenstva nakon korona-pauze na kojem su mogli biti navijači na tribinama i na Maksmiru ih se okupilo 1.682 gledatelja. Sudac je bio Dario Kulušić iz Šibenika.

Dinamo je nakon ove utakmice ostao vodeći i povećao je prednost.