Dinamo demolirao Astru, Standard svladao Rijeku kojoj je poništen čist pogodak

Zagrebački Dinamo imao je savršen početak sezone u grupnoj fazi Europske lige. Hrvatski prvak u prvom kolu skupine D pred oko desetak tisuća gledatelja na Maksimiru demolirao je rumunjsku Astru s visokih 5:1.

Hilal Soudani postigao je hat-trick u prvih 45 minuta, a u drugom dijelu Rumunje su potopili Henriquez i Ćorić. Jedini gol za Astru postigao je Chitu.

U drugoj utakmici ove skupine Salzburg i Celtic odigrali su 2:2, pa je Dinamo trenutni lider.

Zanimljivo je bilo i u Beogradu gdje je Partizan izdržao napade Tottenhama i izvukao bod odigravši 0:0.

U susretu 1. kola G skupine Europske lige nogometaši Rijeke su poraženi na gostovanju kod belgijskog Standarda u Liegeu s 2:0. Rijeka je pala u zadnjih petnaestak minuta, a pogotke su za domaćine dali Laurent Ciman (74) i Vinicius Araujo (87).

U 83. minuti Rijeci je neopravdano, zbog zaleđa, poništen pogodak Marca Vešovića.

U drugom susretu ove skupine branitelj naslova Sevilla je kao domaćin slavila protiv Feyenoorda s 2:0 pogocima Grzegorza Krychowiaka (8) i Stephanea M’Bie (31).