Derbi bjeloruskog prvenstva odlučen bizarnim penalom

Unatoč pandemiji koronavirusa, nogometno prvenstvo Bjelorusije i dalje se igra.

Kompletirano je peto kolo, a obilježio ga je rijetko viđeni jedanaesterac u 85. minuti derbija između Vitebska i Dinamo Bresta.

Nakon jedne duge lopte u šesnaestercu Vitebska golman Pavel Pavlyuchenko stigao je do lopte i sve se činilo sasvim u redu, a onda je defanzivac Yevhen Khacheridi bez ikakvog razloga i bez lopte udario petom napadača domaćina Diega Cariocu i srušio ga na rubu peterca.

To nije promaknulo sudiji Sergeyu Chistovu, koji je pokazao ukrajinskom defenzivcu izravan crveni karton i dosudio penal za Vitebsk, prenosi Scsport.ba.

Dvije minute kasnije odgovornost je preuzeo moldavski napadač Ian Nicolaescu i sigurno pogodio donji lijevi kut za pobjedu Vitebska od 1:0, koji s deset bodova dijeli prvo mjesto sa Slutskom i Torpedom.